Laci Betyár - vigyázzatok jóemberek!
Mielőtt meghallgattam volna a jó LaciBetyár lemezét, ami a Szépasszonyok, Jóemberek! címet és a Szilveszteri Malacságok alcímet viseli, ellátogattam a honlapjára. Hasznos tudni, hogy kivel is állunk szemben.
A kezdőoldalon a címszereplőt látjuk füstölgő csikkel a kezében, akárcsak egy rossz ísztern-filmben. A méretes bajusz túlmutat Kövér László sátorbajszán, de Gidófalvy Attila még messze van. Mint később kiderül, zeneileg is.
LaciBetyár sokoldalú ember. Online névjegye szerint okleveles vőfély, betyár és gondolkodó. De a honlap szerint emellett ötletgazda, konferanszié, reklámarc, kaszkadőr és színész is. Micsoda véletlen, leginkább betyár szerepben tűnik fel, bár egy reklámfilmben svéd favágót is alakított már .
A sok egyéb elfoglaltság mellet sajnos jutott ideje erre a lemezre is. Nem vagyok nagy rajongója a mulatós zenének, hiszen szüleim mellett már gyerekkoromban is inkább mártírja voltam a 3+2 akkori munkásságának, de azt gondolom, elfogulatlanul tudok véleményt mondani a helyenként ki tudja miért, lakodalmas rocknak hívott műfajról is. Isten bizony megmondanám, ha jó. De nem jó.
A 21 track ne tévesszen meg senkit, minden dal előtt van egy néhány másodperces bevezető, tehát valójában csak 10 számról beszélhetünk, a lemez csattanójaként pedig a legelszántabbak megpróbálkozhatnak az önmegvalósítással a Pali Madár című dal karaoke alapjára.
De hiába van itt minden, mi szem-szájnak ingere: disznóröfögés, ostorpattogtatás, madárfütty, száncsengő, a dalok igénytelenül hangszereltek, a tempó fáradt, a szövegből pedig kizárólag a kínrímrajongók kedvéért idézem az alábbi két strófát:
"Ha én egyszer felmegyek Budapestre, / Elcserélem a lovamat mercédeszre. / Végighajtok vele a dunaparton, /Hát gyere velem kisangyalom autózzunk!
Ha én egyszer felmegyek Budapestre, / A legszebb kislányt ültetem az ölembe. / Adok neki csókot vagy tizenhármat, / Tudja meg, hogy így csókolnak a betyárok!"
Lánkóssy Lázár
[2008.04.16.]