Nem oszlottak fel, csak eltűntek, de működnek!
Régen hallottunk már a Kaomától valami ütős kis slágerecskét, fülbemászó dallamokat, vérpezsdítő ritmusokat. Mi van velük mostanában?
A csapat legnagyobb sikerét még ’89-ben érte el, amikor is berobbantak a Lambadával.
Világszerte megismerték a franciákat, akik utána még több kellemes számmal ajándékozták meg a közönséget: ’Tago Mago’, ’Outro Lugar’, ’Grillé’.
Rengeteg tájra eljutottak és zenéltek, aztán egyszer csak beállt a nagy csend az amúgy hangos formáció körül. Legutóbb, 2003-ban azt pletykálták róluk, hogy feloszlottak, mivel az egyik énekesnő, Loava Braz szólókarrierbe kezdett. Talán megfordult a fejekben a befejezés gondolata is, de ezt sohasem hangoztatták, ezért aztán nem is nagyon beszéltek róluk, most pedig itt vannak, újjáalakultak.
Más emberekkel, de ugyanazon utakon A legfontosabb láncszem Etna Brasyl, aki nemrégen debütált soraikban, brazil és árad belőle a zene. Ezt a rajongók viharos kitörésekben jelzik a koncerteken, hiszen katartikus fiesztába szokott torkollani egy Kaoma buli.
Főbb pozíciót tölt még be az alakulatban Dyami, aki Afrikából érkezett, korábban balett művészként kereste a kenyerét, jelenleg pedig ő felel a koreográfiáért. Mert hogy az itt nagyon fontos, a színpadkép közel húsz embert jelent, táncosokat, hangszeres zenészeket, énekeseket.
Különleges helyet foglal el még Alan Hoy, aki egy kínai bevándorló és egy franci őslakos románcából született koktél. Nem csak vére, hanem képességeinek palettája is sokszínű, szövegeket ír, dalol, pózol és mellett még színészkedik is.
Mellettük még sokan mások is a Kaoma hírnevének öregbítésén dolgoznak, azon, hogy a világ megtudja, az anyag nem veszett el, csak átalakult.
-Fábián Tamás-
[2008.07.28.]