Elképesztő! Egy törpe zebu és egy fácán is ott volt a pécsi koncerten
Állatoknak adott koncertet vasárnap a pécsi vadasparkban Marek Brandt német képzőművész, hogy bizonyítsa: a zenével áthidalható az emberek és az állatok közti kommunikációs szakadék.
Akusztikus és elektronikus zene, kifejezetten állatoknak
Doboviczki Attila, a szervező egyesület vezetője az MTI-nek elmondta, hogy az alkotó a törpe zebunak, a bölényeknek, a maráknak és a fácánoknak játszotta le erre az alkalomra készített zenei installációit, s közben figyelte, miként reagál közönsége az akusztikus, valamint elektronikus hangokra.
Felidézte, hogy a Lipcsében élő Marek Brandttal az egyesület tagjai egy korábban Pécsett rendezett konferencián ismerkedtek meg, majd "koncertezni" hívták a baranyai megyeszékhelyre.
Doboviczki Attila utalt rá, bár
Marek Brandt érdeklődése főleg az emberi interakcióra irányul, de kilenc éve elmélyülten foglalkozik az állatok, továbbá az állatok és az emberek közötti kommunikációval is.
Az állatok másképp hallgatnak muzsikátA "
Zene állatoknak" című terjedelmes és folyamatosan bővülő sorozatában az állatokat saját életterükben, jelen esetben az állatkertben keresi fel, a különböző fajoknak speciális zenei programot állít össze, s azzal ironizál, hogy a zenei körséta segítségével az emberek által húzott határok közül kilépnek az állatok - mondta el a szervező.
Doboviczki Attila közölte: a képzőművész először halaknak muzsikált, de a lipcsei egyetem udvarán varjakkal is "kommunikált" már léggömbökkel a levegőbe emelt hangszórók segítségével.
Minden esetben azt tapasztalta, hogy "műsora" felkelti az állatok érdeklődését. Közelebb mennek a hangok forrásához, egy ideig szívesen hallgatják azt. Ennek legfőbb feltétele ugyanakkor, hogy az emberek által kedveltnél alacsonyabb hangerőn kell játszani nekik.
- MTI -
[2008.10.21.]