Forró kubai hangulat Lady Salsával Budapesten
Tökéletes koreográfiát, hatalmas showt, valamint Lady Salsa a lehengerlő, és megnyerő kubai asszonyt és táncosait láthatta a közönség május 2.-án, 3.-án, és 4.-én, mindezt az Erkel színházba, ahol ezalatt a 3 nap alatt igencsak forró volt a hangulat. Munkatársunk az előadáson járt és képes beszámolót készített.
A program 7-kor kezdődött, de a kíváncsi nézők már jóval előbb ott ácsorogtak a bejárat előtt. Mellékesen jegyzem meg, hogy a mindhárom napra már jó előre elfogytak a jegyek, ezért is éreztem magam kitüntetve.
Amikor már mindenki beült, s elérkezett a várva várt előadás, még senki nem gondolta, hogy az előttünk álló két óra alatt átértékelődik bennünk egy-két dolog, amit eddig máshogy képzeltünk el.
Természetesen egy forró tánccal kezdődött az előadás, majd ezután a lépcső tetején megjelent: Lady Salsa, szivarral a szájában, s bár nem mondhatni ifjúnak, mégis sugárzott róla a fiatalság, az élni akarás, és a nőiesség. Ekkor énekelt egy számot, amire újabb egzotikus, erotikusan túlfűtött táncot jártak a táncosok. Nem értek ezekhez, de azok alapján, amiket láttam, azt kell mondanom, ők igazán profin művelték ezt a művészetet. Helyből szaltók, hihetetlen mozgások, mindezek pozitívan „sokkolták” a közönséget. A lányok egyszerűen gyönyörűek voltak, néha nehéz volt bármi másra koncentrálni, de erről megbizonyosodhattok magatok is a képek láttán.
Tökéletes latin zeneA zenekarra se lehetett semmi panasz. Óriási élmény volt a trombiták, törzsi- illetve normális dob, vokál, ének és a gitár (amelyet hallván, szomorúan konstatáltam, hogy bizony van még mit tanulnom) egyvelege, mely tökéletes latin zenét biztosított a táncokhoz.
Az első felvonás során megismerkedhettünk Kuba történelmével, illetve a salsa kialakulásának történetével s mindezt a táncon, és zenén, no meg persze Lady Salsa, és egy fiatalember összekötő szövegén keresztül. A szöveget feliratozták, de ez néha kihagyott, szóval hálás voltam a mai nyelvoktatásnak. A lényeg: a spanyolok a gyarmatosítások idején odavitték az afrikai rabszolgákat, ekkor az afrikai ritmusok keveredtek a kubai salsával, majd a flamencóval és további Amerikából érkezett táncokkal. Mindezek alatt, akármilyen sanyarú részét mesélték történelmüknek, mindig az abszolút optimizmus sugárzott mindenkiből, amiből mi magyaroknál is tanulhatnánk. A táncok egytől egyik jók voltak, sőt a zenekar is kifogástalanul játszott. Megjegyzem, hogy nem csak a táncos lányok, hanem a vokálosok is emelték a fülledt erotikus hangulatot. Csípőmozgások, heves fenék rázások, és hiányos öltözet… ez már csak hab volt a tortán. Szerencsére kapott a közönség tizenöt-húsz percet, ami alatt lehűtötte magát. Bevallom én nagyon vártam, hogy kezdődjön a második rész.
[2006.05.07.]