2025. május 23. | péntek | Dezső nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
"Örs egy Csoda" - Siklósi Örsre emlékeztek a Budapest Parkban: képekben
Megnéztük a Kowa koncertet a Parkban - képekben
Minifesztivállal tér vissza a Budapest Parkba a Margaret Island
Kapcsolatok
Budapest Park (Park Kulturális Központ)

A kulisszák mögé enged betekintést a Budapest Park történetét bemutató könyv

Szeptemberben jelenik meg Európa egyik legnagyobb, szabadtéri szórakozó komplexumának, a Budapest Parknak az elmúlt tíz évét bemutató kötet.

A Backstage címre hallgató képes albumban a fotókon kívül a stábtagok, zeneipari szakemberek és természetesen a Parkban fellépő előadók, zenekarok szemén keresztül követhetjük végig a szórakozóhely nem mindennapi történetét. A szerző, Sajó Dávid a színfalak mögött az elmúlt néhány hónapban kötetlen beszélgetésekben próbálta megfejteni a “titkot”, hogy hogyan lett a Budapest Park az ország könnyűzenei színterének egyik legmeghatározóbb tényezője, hogy a zenekari naptárakban miért szerepel piros betűs ünnepként a parkos fellépés. A szervezők is őszintén mesélnek arról, hogyan jött az ötlet, hogy egy teljesen elhagyatott, gazos területre álmodjanak egy ilyen monumentális helyet, illetve végigkalauzolják az olvasókat azon, hogy a 2012-es, nem titkoltan döcögős indulás után hogyan tudott ekkorát fejlődni.

A Backstage leginkább olyan, mint egy napló, amiben a legkülönfélébb zenészek - a Halott Pénztől kezdve a Pál Utcai Fiúkon át egészen Krúbiig -, illetve a könnyűzenei szektor jelentős része gyűjtötték össze legkellemesebb vagy éppen legkellemetlenebb emlékeiket. Szókimondó, őszinte válogatás, amiben eddig soha le nem jegyzett sztorikat olvashatunk - ilyen átfogó zeneipari körkép korábban még egy szórakozóhelyről sem készült. A limitált példányszámban készülő kötet várhatóan szeptember 20-án jelenik meg a Libri Kiadó gondozásában, azonban már most előrendelhető

[2022.08.06.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gazda szolgáltatás [2025.05.23.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

Egy év után újra megnéztük a Triászt a Barba Negrában
Kihagytunk egy évet a Triász...

“Néhány óra múlva egy új világban ér földet.”: Utoljára szólt Sidivel a Tankcsapda
20...

Bemutatták "Mágus - 1920: A káprázat születése" musical showt - képriport
Autó, halál, Behemoth, örök élet, és egy anya szavai - csodálatos este Anneke Van Giersbergennel az A38 hajón
Gothikus húsvét vasárnap a Barba Negraban
Henrik Freischlader újra az Analóg Music Hallban lépett fel - megnéztük
Svéd- amerikai- olasz metal szeánsz a Dürer Kertben - Eleine koncerten jártunk
beszámolók még