Budapesten a nagymúltú kórus
A weimari Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Kamarakórusa magyarországi körútja részeként 2007. szeptember 27-én Budapesten lép fel. A kivételes hangverseny keretében Brahms, Dvorak és Kodály művek csendülnek fel a főiskola fiatal tehetségeinek tolmácsolásában.
Liszt Ferenc egykori tanítványa, Carl Müllerhartung, világhírű mestere előtt tisztelegve, 1872-ben megalapította a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolát Weimarban, mely jelenleg a világ minden tájáról érkező diákok számára nyújt kiemelkedő színvonalú képzéseket.
A weimari főiskola nagy múltra visszatekintő, Európa számos országában és Amerikában is nagy sikerrel bemutatkozó kamarakórusa a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és az Országos Széchényi Könyvtár Énekkarának meghívására az ország több városában vendégszerepel. A weimari kórus, mely Jürgen Puschbeck vezényletével, énekes és hangszeres szólisták közreműködésével lép fel Budapesten, Győrben és Kecskeméten, 2007. szeptember 27-én a Zeneakadémia Kistermében ad koncertet. Az együttes kétféle, egyházi illetve világi kórusprogrammal mutatkozik be, mely a szólisták önálló hangversenyével egészül ki (szeptember 25-én a Bartók Béla Emlékházban). Zeneakadémiai koncertjükön világi programjuk lesz hallható.
A kórus történetében Johann Sebastian Bach és Wolfgang Amadeus Mozart műveinek előadásai kiemelkedő jelentőségűek: olyan neves karmesterekkel dolgozhattak együtt, mint Kurt Masur, Fabio Luisi, Max Pommer és Helmut Rilling. A weimari kamarakórus fő profilja a XVI. és XX. századi a cappella repertoár. Szeptember 27-i koncertjükön a nagyközönség olyan népszerű dallamokat hallhat majd, mint például Brahms Cigány-dalai és Szerelmi dalkeringői, valamint Kodály monumentális kórusfreskója, a Mátrai képek.
– Zeneakadémia –
[2007.09.23.]