2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Justice
 
Legutóbbi kiadványok
Audio, Video, Disco (2011)
A Cross The Universe (2008)
Cross (2007)

Összes kiadvány

Legutóbbi programok

Összes program

Képgalériák
Jusice (press)
Kapcsolódó cikkek
New Lands: új EP a Justice-tól 
Bob Marley-sör, Justice-kóla és Bacardi-dalok a Groove Armadától
Szókimondó magyar MC-k és Justice koncert a zene.hu rádióban!
Justice
Alanis Morissette, Ky-Mani Marley, Carl Cox a Szigeten
     
 
Justice
Megalakulás: 2003.
Web: http://www.myspace.com/etjusticepourtous
 
     

Justice

A 2003-ban alakult Justice-t két francia, Gaspard Augé és Xavier de Rosnay alkotja. A duó a Daft Punk óta a leghíresebb francia elektronikus formáció.

A duó első sikereit remixerként érte el: a Simian együttes We Are Your Friends albumának Never Be Alone című számát dolgozták át, ezután pedig számtalan mixet gondoltak újra, kezdve néhány francia csapattól egészen a Fatboy Slim-ig és Britney Spears-ig. Az első kiselemezük (Waters Of Nazareth) már a Daft Punk és a Cassius menedzsere, Pedro Winterz Ed Banger Records-jánál jelent meg 2005-ben. Majd szépen sorban jöttek az album beharangozó dalai, a Phantom és a D.A.N.C.E.

Bemutatkozó albumukra egészen 2007-ig kellett várni: ekkor jelent meg a debütáló album † (Cross) címmel. A lemezt a rajongók és a kritikusok egyaránt dícsérték. 2007-ben a Justice-t három kategóriaban jelölték Grammy-díjra: a Cross-t a legjobb elektronikus/dance albumnak, a D.A.N.C.E.-t pedig a legjobb dance felvételnek, de a legjobb videó kategóriában is bekerült a jelöltek közé.

Az MTV díjátadóin is sokszor megfordult a csapat: 2006-ban a We Are Your Friends-et jelölték (és nyert is), majd 2007-ben a csapat megkapta az "év legjobb francia bandája" címet.

A sikereknek köszönhetően mégjobban megszaporodtak a remix-felkérések. Közben összedobtak egy mixlemezt a Fabric-nek (de nekik valamiért nem kellett) és Planisphere címmel készítettek egy hosszabb kompozíciót a Dior Homme divatbemutatójára. 2008-as amerikai turnéjukat rögzítették és 2008 decemberében megjelentették A Cross The Universe címmel. A DVD-n és CD-n is megjelenő kiadvány tartalmazza a banda San Francisco-i koncertjének felvételét is.

Természetesen 2008-ban szinte nem is volt olyan fesztivál, aki ne hívta volna meg a sikereik csúcsán lévő francia duót, igy játszottak a Coachella-n, a Fuji Rock Festtiválon, a Hultsfred Fesztiválon, az Oxegen-en, a Roskilde-on, a Pukkelpopon, a Lowlands-en, de koncertet adtak még Dublinban, Belfastban, Spanyolországban és még a Szigeten is felléptek.

Albumok:

Koncert:

 

[2009.01.19.]

Kiadványok
stúdió
Justice: Cross (2007)Justice: Audio, Video, Disco (2011)
élő (live)
Justice: A Cross The Universe (2008)

Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még