Auer Vonósnégyes
Az Auer Vonósnégyest 1990-ben alapította a Liszt Ferenc Zeneakadémia négy hallgatója: Sipos Gábor, Berentés Zsuzsanna, Gálfi Csaba és Takács Ákos. Tanáraik Mihály András, Kurtág György, Rados Ferenc, és a Bartók Vonósnégyes egyik alapító tagja, Devich Sándor voltak. Az együttes rendszeres részt vett az Amadeus Kvartett londoni és semmeringi mesterkurzusain, de az Alban Berg- és a Guarneri Vonósnégyes is foglalkozott velük.
Számos megmérettetésen nyertek díjat: az 1991-es budapesti Weiner Leó versenyen elsők lettek, 1992-ben, az olaszországi Viotti Versenyen pedig a második helyen végeztek. 1993-ban Franciaországban az Eviani Nemzetközi Vonósnégyes Versenyen a II. díj mellett nekik ítélték a zenekritikusok elismerését és a legjobb Mozart-előadás különdíját is.
1992 és 1994 között rendszeresen felléptek a Fesztiválzenekar kamarazene-koncertjein. 1995-ben a Prágai Tavasz Fesztiválra kaptak meghívást, majd a Berlini Filharmónia koncerttermében debütáltak. A Magyar Zenei Tanács 1996-ban az „Év Együttese” díjjal tüntette ki őket. A Hungaroton számára lemezre játszották Weiner összes vonósnégyesét, a Budapesti Tavaszi Fesztiválon pedig ők mutatták be Szőllőssy András vonósnégyesét.
Pályájukon az áttörést az 1997-es esztendő hozta meg, amikor Londonban a Nemzetközi Vonósnégyes Versenyen az I. díjat, valamint a közönség díját is elnyerték. Azóta rendszeresen hangversenyeznek Európa, Japán és Ausztrália nagyvárosaiban, olyan rangos fesztiválok vendégei voltak, mint a Prágai Tavasz, a Francia Rádió Fesztiválja (Montpellier), Menton, Luberon, Kuhmo, Stavanger vagy a Bath-i Fesztivál. Repertoárjuk felöleli a klasszikus vonósnégyes-irodalmat és a kortárs zene legkiválóbb műveit.
2000-ben az együttest magas szintű művészi munkája elismeréseként Liszt-díjjal jutalmazták.
2004-ben pedig a kvartett elnyerte az Artisjus Zenei Alapítvány díját, melyet a magyar zeneművek bemutatása és megismertetése érdekében végzett kimagasló tevékenységéért kapott.
[2006.08.31.]