A Magyar Fesztivál Balett 1996 szeptemberében alakult Markó Iván vezetésével, Európa legnagyobb független együtteseként. Tagjai fiatal táncosok, átlagéletkoruk 22 év. Az együttes első premierjét Tánc az életért címmel 1996. november 8-án adta elő, melynek három darabját Markó Iván koreografálta.
Legutóbb idén májusban Himnusz címmel a Művészetek Palotájában Beethoven IX. szimfóniájára mutatta be legújabb táncművét a fesztivál balett. Ezt eddig hat alkalommal adták elő, hatalmas sikerrel.
Markó Iván 1967 és 1972 között a Magyar Állami Operaház szólótáncosa volt, valamint hét évig Maurice Bejárt társulatának, a XX.század balettjének művészeként járta a világot. Hazatérése után, 1979-ben alapította meg első saját társulatát, a Győri Balettet. Évekig őket tartották számon a modern balett magyarországi képviselőinek. A széleskörű tapasztalatok alapján kialakított új stílus a magyar táncművészetet, és a társulatot is a világhírnév felé segítette. Markó Iván a 90-es évek első felében a jeruzsálemi Rubin Akadémián dolgozott balettmesterként és koreográfusként, majd Bécsben, Párizsban és Sydneyben vendégkoreográfusként. A Magyar Fesztivál Balett megalapítása óta sikert sikerre halmoz, koreográfiái (pl. a Nap szerettei, A kékszakállú két arca, Menyegző, Bolero, József és testvérei, A bosszú, Viva Verdi! ) mindenhol elismerést váltanak ki.
Társulatok:
1967-1972 Magyar Állami Operaház tagja, 1971-1972 magántáncosa,
1972-1979 Maurice Bejárt brüsszeli társulatának, a XX. század balettjának vezető szólistája,
1979-1991 Győri Balett alapítója, szólistája, koreográfusa, balettigazgatója
1981-1991 Győri Tánc és Képzőművészeti Szakközépiskola alapító igazgatója
1985- a Bayreuthi Ünnepi Játékok állandó koreográfusa
1972-1991 nyolcvan külföldi turné a világ számos országában, valamint a Párizsi Nagyopera, a Milánói Scala vendégkoreográfusa
1991 a jeruzsálemi Rubin Akadémia balettmestere és koreográfusa
1992 Bécsben, Párizsban és Sydneyben vendégkoreográfus
1996- a Magyar Fesztivál Balett alapítója, művészeti vezetője
A Magyar Fesztivál Balett már számos országban lépett föl nagy sikerrel: Ausztriában, Franciaországban, Mexikóban, Németországban és Portugáliában. Legutóbb - Giuseppe Verdi halálának 100. évfordulójára az Olasz Kultúrintézettel közösen bemutatott - Viva Verdi! című koreográfiával járták be Olaszországot, ahol osztatlan sikert arattak. Idén, 2002-ben Markó Iván új koreográfiája olyan nagy magyar zeneszerzők műveire, mint Liszt Ferenc, Bartók Béla, Kodály Zoltán íródik, és a Rajkó Zenekar közreműködésével a cigányság múltját, jelenét és jövőjét kívánja a tánc nyelvén megfogalmazni.