2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Farkasok éjszakája szombaton az Orfeumban
Vérpezsdítő dalok Farkas Gábor Gábriel-lel - jegyek itt Sinatra and friends-re
Casino Nights, avagy koncert és játék egy belépőjegy áráért
˝Engem az örök pulzálás éltet.˝ - Exkluzív interjú Kállai-Kiss Zsófival
Farkas Gábor Gábriel elárulta: Izgalmas swingműsor és ami mögötte van 
Érdekességek Máté Péter slágeréről - titkok az Éjszakák és nappalok dalról
Gábriel lenyűgözte a nagykövetet
Képgalériák
Farkas Gábor Gábriel és Balogh Anna
Kapcsolatok
Farkas Gábor "Gábriel"
Balogh Anna
Kapcsolódó események
Night & Day: Gábriel és Balogh Anna közös estje
[2013. október 24.
csütörtök 21:00]

Érdekesnek ígérkezik! A milliomos slágergyáros exkluzív partija

A Night & Day című produkcióban Farkas Gábor Gábriel Balogh Annával invitálja vendégeit egy exkluzív partira. Az interaktív zenés-színházi esten a közönség is részt vehet a játékban, mivel mindenki kap egy személyiséget a bejáratnál, így Marlene Dietrich, Marilyn Monroe, Alfred Hitchcock, G. B. Shaw, esetleg Ernest Hemingway vagy Fred Astaire bőrébe bújhatnak. A páros legközelebb október 24-én tartja rendhagyó fogadását az Orfeum Clubban.

A sokszínű előadóművész, Gábriel alábbi gondolatai hűen adják vissza azt a különleges ízvilágot, amelyet Cole Porter örökérvényű dalai képviselnek.

Cole Porter egyike a dzsessztörténelem legnagyobb szerzőinek. A dalszövegei – mint nálunk Romhányi versei – tele vannak kétértelműséggel és nyelvi leleményességgel. George és Ira Gershwin, iletve sokan mások szerzőpárosként alkottak, de Cole Porter saját magával dolgozott a legnagyobb harmóniában, mint az őt felfedező Irving Berlin.

A milliomosok világába született Cole-nak nem volt sok elképzelése a munkáról. A nála több mint tíz évvel idősebb felesége, Linda Porter vette rá, hogy minden nap a reggeli sétája után írjon egy dalt. Ezt be is tartotta, és ebéd előtt már a Ritz-ben itta a pezsgőkoktélját. Erőlködés nélkül ontotta magából a slágereket.

A szerelmes dalszövegei különösen érdekesek, szinte mindegyikben a kétely az, ami inkább előtérbe kerül, nem a meggyőződés. Itt van a What Is This Thing Called Love? rögtön példának. Mi az, amit úgy hívnak szerelem?
Linda Porterrel való élete kirakatházasságnak tűnhetett azok számára, akik tudták, hogy Cole vállalta homoszexualitását. Linda – aki egy dúsgazdag, ám annál birtoklóbb, szexuálisan bántalmazott és zaklatott házasság után élte az elvált milliomos hölgyek életét Párizsban – találkozott Cole-lal, és első látásra egymásra találtak. Nappal és az estélyeken egymásié voltak, az éjszakák megmaradtak a vágyaiknak.

Egyszer egy éjszakán Cole megjelent Linda hálószobájában, és felajánlotta Lindának szolgálatait az utódnemzést illetően. Sajnos a gyermekvállalással elkéstek, a baba nem maradt meg. Ezután Linda nehezen viselte Cole kicsapongásait, amelyeket nehezen palástoltak a bulvársajtó elől.
Linda tüdeje egyre gyengébb lett, és halála előtt egy dolgot kért élete párjától: valamit, ami a nevét viseli, szép és fennmarad az utókor számára.
Mivel Cole dalai az ő nevét viselték, a dalszerző egy különleges rózsát nemesíttetett. Két össze nem illő rózsának a hibridjéből sikerült megalkotni a Linda Porter-rózsát.

A szerelem, ha olyan tiszta, mint az övék, és nem mérgezi sem féltékenység, sem birtoklás, olyan gyümölcsöző kapcsolat alapjait adhatja, amelynek a musical- és dzsessztörténelem legszebb dalait és egy különleges rózsát köszönhetünk.

Október 24-én, azaz csütörtök este, az Orfeumban megelevenedik Cole és Linda Porter története egy interaktív koncertszínház keretén belül.
Várunk benneteket sok szeretettel, hogy ne csak szemlélői, de résztvevői legyetek egy exkluzív fogadásnak, amelyet a Porter házaspár rendez Pest egyetlen mulatójában.

A koncert címadó dala Ella Fitzgerald előadásában:

- Farkas Gábor Gábriel -

[2013.10.22.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még