2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Linkek
Szegedi Szabadtéri Játékok
Kapcsolatok
Dolhai Attila

Hatalmas közönségsikert aratott Rómeó és Júlia Szegeden

A Budapesti Operettszínház Rómeó és Júlia című produkciójának sikere megállíthatatlan: a Szegedi Szabadtéri Játékokon játszott előadásokat óriási érdeklődés kísérte.

A siker kulcsa a tehetséges és igen népszerű szereplőgárda, a különféle stílusok finom keverékéből megalkotott fülbemászó zene és a mindenki által ismert klasszikus szerelmi történet.

A zenés darab népszerűségéhez a kifejezetten a Dóm térhez illeszkedő díszlet, a dinamikus koreográfia, valamint a mozgalmas, lendületes előadásmód is jelentősen hozzájárul. A musicalre már hónapok óta elkeltek a jegyek. Akik nem vásárolták meg idejekorán a belépőket, sétálójeggyel tekinthették meg a produkciót a Dóm téren elhelyezett kivetítők segítségével.

„A Dóm téren minden előadás egy újabb kihívás” – Dolhai Attila szerint igazi erőpróbát jelentenek a szegedi Rómeó és Júlia előadásai.
„A színpad óriási méretei miatt jóval nagyobb munkára és teljesítményre van szükség” – nyilatkozta a musical címszerepét alakító Dolhai Attila. „A hatalmas távolságok és méretek kifejezetten jót tettek egyes jeleneteknek, melyek ezáltal mozgalmasabbakká, élvezetesebbekké váltak.”

A Budapesti Operettszínház sztárja szerint a szegedi produkciók nem adnak lehetőséget „rutinelőadásokra”, hiszen az egyes mozdulatok, jelenetek között sokszor még gondolatnyi idő sincs. „A Dóm tér színpada és a hatalmas nézőtér lenyűgöző, ugyanakkor hihetetlen erőt ad.” – folytatta a művész. Az augusztus 13-i előadáson partnerét, a Júliát alakító Szinetár Dórát Vágó Bernadett, a „csikócsapat” tagja helyettesítette. Dolhai Attila szerint az ifjú művésznő szerencsés adottságokkal rendelkezik. „Gratulálok Bernadettnek a nagyszerű teljesítményhez, sok szerencsét és további sikereket kívánok neki ezen a pályán. Remélem, hogy még további előadások alkalmával lehetőség nyílik a közös szereplésre.” A Rómeó és Júlia sztárjait Szegeden is rajongók hada veszi körül, akik nemcsak a dedikálások alkalmával „rohamozzák meg” imádott kedvencüket, de a nagyváros minden pontján észreveszik és felismerik őket.

Dolhai Attila a következő hónapokban tovább játszik a Rómeó és Júlia előadásain, szerepel továbbá a Mozart, a West Side Story és a Lili bárónő című zenés darabokban is. Tavasszal egy új bemutatóra készül, és titkos tervei között szerepel saját szólóalbum megjelentetése a jövő év folyamán.

[2005.08.21.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még