2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Kapcsolatok
Dobrády Ákos
TNT

Dobrády Ákos

1975. szeptember 7-én, Győrben született. 8 éves korában iskolájában önálló döntéstől vezérelve beiratkozott szolfézsra. Ehhez kedvet pedig nem mástól kapott, mint azt unokanővérétől, aki zongorázni tanult. A szülei már ekkor is támogatták elképzeléseit és kapott tőluk egy bécsi zongorát, így már ez sem állhatta útját a tehetsége kibontakozásának. Az első 4 évben a klasszikusokkal ismerkedett meg, s utána tért át a könnyűzenei tanulmányokra. Ákos összesen10 éven keresztült tanult zongorázni.

16 évesen már a vendéglátóiparban dolgozott. Egészen pontosan Győrben és környékén léptek fel egy kisebb zenekarral és mindenféle zenei stílusban muzsikáltak. Tagadhatatlan, hogy Ákosra a magyar előadók nagy hatással voltak, ugyanis többnyire az akkoriban futó, népszerű slágereket s mellettük régebbi dalokat is játszottak.

A fiatalember a zene mellett aktívan kézilabdázott, ám időközben döntenie kellett, hogy melyik mellett tör lándzsát, s Ákos a zenét választotta. 

1994-ben gyerekkori barátjával és csapattársával Zuber Mena Krisztián Feliciánnal (Inti) zenekart alapítottak, amelynek a TNT nevet adták. Később Intivel együtt felköltözött Budapestre, ahol a stúdióban Császár Előd segítségével - aki látott fantáziát a két győri legényben - nekiláttak első lemezük elkészítéséhez. Ezzel elkezdődött egy népszerű és sikeres együttes története, amely a korábban már említett TNT volt. Ez a formáció azonban 2005-ben feloszlott, így Ákos ettől fogva szólózenészként, szólóénekesként tevékenykedik.

2006. májusában jelentkezett a Te vagy a hangszerem címre keresztelt maxival, amely egy csapásra a zenét szerető közönség kedvencévé vált, s a rádiók is előszeretettel játszották. Novemberben jelent meg első szólólemeze Fekete gyémánt címmel, amelyen 11 dal kapott helyet.

Ákos 2009-ben megírta a Szerelemre hangolva/Side by side dalt, melyet duettben szeretett volna énekelni. Szabó Zé segítségével Ákos elküldte a dalt Emilia Rydberg-nek (Big Big World), akinek a dal megtetszett és beleegyezett a duettbe. A siker egyértelmű, hiszen a You Tube-on idáig több mint 2.000.000-an nézték meg. 2009-ben kiadásra is került a kislemez.

2009. december 28-án nagy koncertet adott a Syma Budapest Sportcsarnokban és megjelent második albuma Közelebb Egymáshoz címmel. Az korong hivatalosan március 16-án jelent meg a Koncert a Syma Csarnokban DVD-vel együtt a Seven Music Records gondozásában. A lemezbemutató est Syma Csarnokban zajlott 6.000 ember előtt, ahol zenekara és sztárvendégei, Inti és Emilia is fellépett. A koncert különlegessége pedig az volt, hogy aki részt vett azon, azt Ákosék megajándékozták második szólóalbumával: a Közelebb egymáshoz c. albummal. A Szerelemre hangolva / Side by side dalnak köszönhetően a két énekes azaz Dobrády Ákos és Emilia egymásra talált és egymásra hangolódtak a valóságban is, és jelenleg boldog párkapcsolatban élnek.

Ákos Patai Annával énekelt fel duettet 2010-ben, amely a Karácsonyról szól. Patai Anna a Megasztár 5-ben szerepelt és Ákos itt figyelt fel a fiatal tehetségre. A zenét és szövegét maga Ákos szerezte. A dal címe " Pár nap még nem a világ ".

2011. május 21-én egy nosztalgia koncert erejéig újra összeáll a TNT zenekar, és a Papp László Budapest Sportarénában fellépnek sztárvendégekkel és sok-sok meglepetéssel. 2011-ben a A Nagy Duett című műsor zsűritagja. Az ETO indulónak a zenéjét szerezte és írt hozzá dalszöveget, valamint a Győri futbalcsapat himnuszát is jegyzi.

Díjak, elismerések:

A TNT együttes tagjaként:
Silver Voice - „Az év felfedezettje” díj (1997)
Ifjusági Magazin - „Az év felfedezettje” díj (1997)
MAHASZ ARANY ZSIRÁF - Az év Dance Albuma kategóriában díj (1998)
MAHASZ ARANY ZSIRÁF - Az év Dance Albuma kategóriában díj (2000)
Jakab líra díj - Nem jön álom a szememre című dalért (2003)
Popcorn - Nem jön álom a szememre az év dala (2003)
Jakab líra díj - Híd a folyót című dalért (2003)
Popcorn-Híd a folyót az év dala (2003)
Jetix Kids díj (2004)

Szólóelőadóként:
Magyar Rádió EMERTON-díj, „Év énekese” kategória (2006)

Diszkográfiá:
Te vagy a hangszerem (maxi) (2006)
Fekete gyémánt (2006)

[2007.08.06.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még