2024. április 25. | csütörtök | Márk nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Zorán évekig vendéglátós-zenészként dolgozott - ma 67 éves
"Először vagyok Magyarországon, de olyan érzésem van, mintha otthon lennék"
A 25 éves magyar zenekarnak sok balhéja volt - A Rolls Frakció nem akart Beatrice lenni
Dühöngenek a Michael Jackson rajongók  
Meglepő fordulat a zeneszövegeknél: régi nóta, nem vén nóta
Kapcsolódó Kiadványok
Mizar: Natural Design
Kapcsolatok
Mizar
Legnépszerűbb csengőhangok

Természetesre tervezve - a Mizar bemutatja számait

A Mizar zenekar a napokban jelenteti meg legújabb albumát. A lemez dalainak közös jellemzője a természetesség: talán ezért is választották a Natural Design (Természetes dizájn) címet.

A Mizar zenekart 2002 elején alapította három zenész (Sárközy Fanni - billentyűs hangszerek, ének, szerző; Schneider Péter - gitár, szájharmonika, szerző, szövegíró; Pusztai Gábor - dobok, ütőhangszerek), olyan zenésztársak bevonásával, akik szívesen kísérleteztek a jazz alapjain nyugvó, népzenei elemeket ötvöző irányzat kialakításával.

Sárközy Fanni, a Mizar zeneszerzője és szövegírója 2008 tavaszán (nem sokkal az első, Leszek én... című albumuk megjelenése után) kezdett el dolgozni az új szerzeményeken, amelyek aztán több hónapnyi közös zenélés, közös gondolkodás után nyerték el végső formájukat.

A hangszerelés alakulásával újabb és újabb vendégzenészek kaptak meghívást a közreműködésre: az albumon hallhatjuk - többek között - Szirtes Edinát, a Fabula Rasa hegedűsét (aki nemrég Presser Gáborral énekelt duettet a Sportarénában), vagy basszusgitáron Barabás Tamást (Djabe), Baranyi Gergőt (ex-Nox) és Szendőfi Balázst (a Mizar állandó vendégét), fuvolán pedig Pálhegyi Mátét és szaxofonon Kollmann Gábort.

A hangszeres felvételek zöme a Mizar saját stúdiójában készült, ahol az együttes dobosa és ütőhangszerese, Pusztai Gábor látta el a hangmérnöki teendőket, az utómunkák pedig Paczári Károly irányításával és részvételével zajlottak. Az album borítójának a terveit a Mizar harmadik tagja, Schneider Péter gitáros készítette el.

A hazai közönség megértésében bízva a zenekar és a kiadó közösen döntött arról, hogy az album dalai angol nyelven szólaljanak meg. Mivel a Mizar által képviselt nu-jazz, vagy jazz-pop irányzat a világ minden táján komoly közönséggel rendelkezik, magától értetődő lépés a nemzetközi terjesztés, amely a digitális zeneáruházak korában minden nehézség nélkül megoldható.

Az angol nyelvi lektorálást Mike Kelly, a hazánkban élő és dolgozó szigetországi színész végezte, aki művészi szempontok alapján is csiszolt a szövegeken.

Mizar - Natural Design

Eighties (Nyolcvanas évek)
A Toto és a Rippingtons számainak hangulatát idéző, lendületes felvétel az egész album alaphangját megadja, témája a nyolcvanas évek (zenei) hangulatának felidézése, „újraélése”.

Reborn (Újjászületve)
A haikuknak is tekinthető sorokkal induló dal a belső megtisztulásról, a lelki újjászületésről szól. A dallamvilág és a hangszerelés is e belső fejlődést képezik le, nagyszerű, dinamikus harmóniákkal.

No Time To Lose (Nincs vesztenivaló idő)
A nagyvárosi lét magányosságát, sokszor kiábrándító életérzését idézi meg a dal, gyönyörű középrésszel oldva a szerzemény kissé borongós hangulatát.

Breaking point (Töréspont)
A túlhajszoltság, a miértek és a kiutak kereséséről szóló szerzemény, az album egyik legerőteljesebb felvétele.

Just for fun (Csak úgy...)
Könnyed, szép, kellemes jazz waltzer, amely kitűnően oldja az előző dalok komorabb, komolyabb atmoszféráját.

Love potion (Szerelmi bájital)
A dalt akár a nyolcvanas évek brit zenekarai is énekelhették volna – bár a hangzás természetesen mai, s a felvétel akár valamelyik romantikus hollywoodi mozi betétdala is lehetne.

A Tale Of Two Hearts (Mese két szívről)
Dal a szerelem minden nehézséget, fizikai akadályt legyőző erejéről. Az Enya lemezeit idéző hangzás új minőséggé formálódott – hála a gyönyörű világzenei elemeknek.

Mr. Phil
A nyolcvanas évek zenéjét felelevenítő lemez természetes közeg e szerzemény számára, amely tisztelgés nem csak a zenész, hanem a filmszínész Phil Collins előtt is.

Natural Design (Természetes „dizájn”)
A címadó dal ellentmondást nem tűrő funky alapra és gazdag harmóniákra épül, a szöveg a természetesség és önmagunk elfogadásának fontosságára világít rá.

Let’s Call It A Day (Legyen ennyi mára)
Az album „levezető”, instrumentális felvétele a tagok közös szerzeménye, amelyben Sárközy Fanni, Schneider Péter és Pusztai Gábor újra megcsillogtatja hangszeres tudását és zenei humorát.

A stúdiómunkálatok után a Mizar már a lemezbemutató koncert előkészítésén dolgozik. A rajongók valamikor késő tavasszal, nyár elején számíthatnak arra, hogy élőben is hallhatják a Natural Design dalait.

-zene.hu-

[2009.03.18.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
2024.04.07...

Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Eugène Labiche...

Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
Megnéztük a Triász együttes koncertjét - képekkel
Lángba borult a Barba Negra a Hooligans koncertjén - fotókkal
beszámolók még