Újra együtt a legendás Tátrai Band
Hivatalosan sosem jelentették be feloszlásukat, ezért nem volt szükség búcsúkoncertre sem.
Szépívű, remekbe szabott életpályájuk sohasem tört meg, mindössze pár évig szüneteltették fellépéseiket. A húsz éve alakult Tátrai Band elérkezettnek látta az időt, hogy élőben, nagyszínpadon is megmutathassa: muzsikájuk semmit kopott az elmúlt évek alatt, zenei és szövegi mondanivalójuk ma is aktuális.
Ha úgy vesszük, minden 1984-ben, a Tátrai-Török Tandemmel kezdődött. A formáció, később Kovács Úrral (Kovács Tamás basszusgitáros) trióvá bővült. A Tandem felbomlása után, 1987-ben a szólógitáros és basszusgitáros az azóta elhunyt Vertig József énekessel, Papp Tamás dobossal és Kiss Erika vokalistával már felállt az első Tátrai Band, de a siker még váratott magára. Két évvel később, részleges tagcserék után kialakult az a felállás, amely már országszerte komoly sikereket tudhatott magáénak.
A zenekar tagjai: Tátrai Tibor szólógitár, Horváth Charlie ének, Pálvölgyi Géza billentyűs hangszerek, Kovács Tamás (később Szappanos György) basszusgitár, Papp Tamás (később Solti János) dob, Csiszár Péter szaxofon, (majd Jamie Winchester gitár), valamint két háttérvokalista hölgy: Czerovszky Henrietta és Tóth Edina. A zenék többségét Pálvölgyi Géza és Tátrai Tibusz, a szövegeket Kovács Tamás, majd Hetesi Péter Pál írta.
Aktív éveik alatt 1989 és ’99 között tizenhárom zenekari nagylemez és egy Tátrai-Pálvölgyi közös album került ki kezeik alól, amelyek közül nem egy, nem kettő bearanyozódott. Első sikerüket a New York, New Yorkkal aratták 1991-ben, de éppúgy belopta magát a rajongók szívébe a Küszöbön túl, a Hajnali szél, Titkos szerelem, vagy az Illúziók nélkül.
A zenekar sikerszériáját országszerte teltházas koncertek, nagyszabású turnék fémjelezték, de a Budapest Sportcsarnok vagy Kongresszusi Központ lelkes közönsége is tudna mesélni az egykori Tátrai Band bulik hangulatáról.
Tátrai Trenddel nyomult
Tátrai Tibusz szép sikereket ért el a Szűcs Antal Gáborral közös Latin duó projecttel, de újabban Tátrai Trend elnevezésű formációja is felfelé ívelő pályát mutat. Charlie a zenekar működése alatt kezdte, azóta is rendületlenül kitart szólóénekesi karrierje mellett. Pálvölgyi Géza főképp filmzenék írásában jeleskedett.
Az egytől egyig kiváló muzsikusok úgy gondolták, hogy a zenekar húszéves jubileumát illik méltó körülmények között megünnepelni. Tibuszékban kimondva-kimondatlanul ott munkál a gondolat és a bizonyítási vágy, hogy a mai kulturális viszonyok mellett is lehet, sőt kell is teret adni az igényes, fajsúlyos muzsikának.
Éppen ezért (is) a Tátrai Tibor, Horváth Charlie, Pálvölgyi Géza; Solti János dob, Glaser Péter basszusgitár, Csiszár Péter szaxofon, Jamie Winchester gitár, Horváth Kornél percussion, valamint Czerovszky Henrietta és Tóth Edina alkotta Tátrai Band 2009. december 18-án – hosszabb szünet után -, a Papp László Budapest Sportarénában lép újra közönség elé. A zenekar a nagyszabású koncerttel egykori basszusgitárosának, az időközben elhunyt Kovács Tamásnak is emléket kíván állítani.
Olvass tovább: Decemberben nem 17 nézőnek játszik a Tátrai Band!
- Hegedűs István -
[2009.04.26.]