2025. május 29. | csütörtök | Magdolna nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Megvannak a PEN könnyűzenei tehetségkutatójának döntősei
Kapcsolatok
Apollogika
Legnépszerűbb csengőhangok
Kapcsolódó események
Apollogika
[2009. december 27.
vasárnap 20:00]

Gőzerővel koncertezik az Apollogika

Megkezdte hódítását az Apollogika – az ötfős underground zenekarral, melynek tagjai tavasszal, a Pécsi Egyetemi Napok tehetségkutatóján döntősként álltak színpadon, egyre több fővárosi klubban találkozhat a közönség.
 

Egyedi hangzás, fiatalos lendület, speciális effektek, továbbá rendkívül tartalmas szövegvilág jellemzi az utóbbi hónapokban egyre népszerűbb formáció repertoárját. Az Apollogika 2008 márciusában, félév próbatermi munka után kezdett koncertezni, sajátos produkciójával egy szempillantás alatt lenyűgözve a publikumot. 2009 tavaszára, több tagcserét követően alakult ki a zenekar végleges felállása – Németh Péter, az együttes zeneszerző-dalszövegírója zongorázik és énekel, Perger Kristóf (Kris) gitározik, Lontai Bence dobol, Csemiczky Péter (Csemi) basszusgitáron játszik, Kádár Áron pedig billentyűzik és a programozott elektronikus alapokért felel.

Az együttes repertoárjában szereplő dalok hangszerelése közös alkotómunka eredménye – a fiúk bátran lavíroznak a műfajok között, folyamatosan kísérletezve a zenei stílusokkal. Talán épp a merész dallamvilág varázsolta el tavasszal a zsűrit a Pécsi Egyetemi Napok tehetségkutatóján, ahol az Apollogika döntős zenekarként szórakoztatta a közönséget. A pop-rock, a jazz, valamint az underground stílusjegyeit ötvöző zúzós muzsika valóban különleges színfolt a magyar könnyűzene palettáján, mindemellett a dalszövegek - az együttes tagjainak átlagéletkorához képest - meglepően mély tartalommal bírnak.

Lazád, miközben éretten gondolkozik

Az Apollogika dalainak szövegvilága lázadó, ugyanakkor rendkívül érett gondolatokból építkezik. Az ifjú zenészek olykor csupán egy pillanatnyi érzést kívánnak tolmácsolni, máskor pedig kíméletlenül ostorozzák a saját korosztályukat. A szerzeményeknek a váltakozó ritmus különleges dinamikát kölcsönöz, a sorok közt lapuló mondanivalót még inkább kidomborítva. Hogy elsősorban a szöveg, vagy épp a hangzást egyedivé varázsoló, erősen torzított gitár, illetve jazzes akkordok, netán az elektronikus effektek teszik vonzóvá a dalokat, nehéz lenne megmondani, de egy biztos: az Apollogika egyre népszerűbb a fiatalok körében - többen közülük koncertről-koncertre követik az underground zenekart. A fiúk ebben a hónapban Dunaújvárosba is ellátogatnak - december 27-én a Heaven Club színpadán lépnek fel.

– Innovative Artist Management –

[2009.12.16.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gabriella szolgáltatás [2025.05.27.]
gazda szolgáltatás [2025.05.27.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Jubileumot ünnepeltek a Madách Színházban - képriport
Másfél év alatt több mint 100-szor...

Egy év után újra megnéztük a Triászt a Barba Negrában
Kihagytunk egy évet a Triász...

“Néhány óra múlva egy új világban ér földet.”: Utoljára szólt Sidivel a Tankcsapda
Bemutatták "Mágus - 1920: A káprázat születése" musical showt - képriport
Autó, halál, Behemoth, örök élet, és egy anya szavai - csodálatos este Anneke Van Giersbergennel az A38 hajón
Gothikus húsvét vasárnap a Barba Negraban
Henrik Freischlader újra az Analóg Music Hallban lépett fel - megnéztük
beszámolók még