2025. december 24. | szerda | Ádám, Éva nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Plastic Bitch: " Nem igazán szeretnénk túlbonyolítani a dolgokat"
"Hunyd le a szemed, nézz szét belül!" Év- és önértékelő beszélgetés Lukács Lacival
2009 legizgalmasabb koncertjei: Március - Befutott a rock and roll vonata - Budapesten az AC/DC
Kapcsolódó Kiadványok
Plastic Bitch: Shallow Decay
Kapcsolatok
Plastic Bitch

Itt az első Plastic Bitch lemez!

Megjelent a Plastic Bitch debütáló lemeze a Shallow Decay. Az albumot már megelőzte egy video klip, ami a címadó számra készült, de a korong csak mostanra öltött végső formát. A stúdióalbum elkészítése már régi álma volt a csapatnak.

2007. végén találkoztak Picivel (Varga Zoli) egy koncert alkalmával, és 2008 januárjában már a Bakeryben dolgoztak első lemezükön. A cél egy pörgős, modern rock album volt, némi new wave-es beütéssel.

A stúdióban eltöltött időre, és a lemez készítésre így emlékszik vissza Géczi Ricsi, énekes:

Próbáltuk a legjobb dalainkat összeválogatni az anyagra, de a Picivel közös munka során új dalok is felbukkantak és ezek is a lemez szerves részévé váltak. Egyébként a felvételek 2008 májusától folytak egészen augusztus végéig. Pici nagyon sok mindenben segített, eleve hozzáállásban adott egy pluszt. Örülünk, hogy az első lemezünk felvétele ilyen körülmények között zajlott, ráadásul egy ilyen szakemberrel, akivel nem mellékesen eléggé egy hullámhosszon voltunk. Szerencsére nem voltak stresszes, sürgető időszakok, a munka abszolút kényelmesen folyt. Az albumon 11 dal van, bő fél óra terjedelemben. Nem igazán szeretnénk túlbonyolítani a dolgokat. A szövegek egy 26-27 éves srác útkereséséről szólnak, megtörtént dolgok, fikciók, kapcsolatok…ez valahol klisés, de ha valakit érdekel a mondanivaló és nekiáll őket értelmezni, akkor találhat bennük kapaszkodót.

A Plastic Bitch ősszel a Subscribe, a Road és a Wong Side Of The Wall társaságában járta az országot. A Plastic Bitch felkerült a Quickstar Productions válogatáslemezére, ami Amerikában számos rádióállomáshoz is eljutott, és az iTunes-ra is felkerült.

 

[2010.01.05.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

Ben Poole levett minket a lábunkról
November 02-án Ben Poole brit blues gitáros adott...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A hardcore nem tágít, és mindenkit befogad
Végre nálunk zúzott a coldrain
Családias este egy zseniális gitárossal - Kékkői Zalán koncertjén jártunk 
Egy bizarr elme örök ragyogása
Helloween koncert volt Budapesten - megnéztük!
beszámolók még