Szinetár Dóra eddig keveset látott oldaláról mutatkozik be - jegyek a premierre itt
A Quimby dalainak, Kiss Tibi szerzeményeinek felhasználásával mutatja be a Spirit Színház Moliére: A mizantróp c. darabját, amelyben a korábban leginkább musicalekben szereplő Szinetár Dóra prózai szerepben tűnik fel.
A Szinetár Dóra, Makranczi Zalán, Szendi Szilvi, Perjés János és Kolti Helga / Müller Juli főszereplésével bemutatásra kerülő játékot Bori Tamás rendezi. A dalokat Szabó Ádám harmonikán és Kutik Rezső gitáron adja elő.
Vasárnap éjjel tartotta az olvasópróbát Bori Tamás vezetésével a Turay Ida Színház Spirit Kamaraszínháza. Nyári bemutatóra készülnek, az előzetesen elterjedt híresztelésekkel ellentétben prózai előadást tűztek műsorukra. Moliére örök érvényű darabjába Kiss Tibor szerzeményei meghatározott dramarurgiai pontokon erősítik, a zenészek és néhány szereplő előadásában. Több dal is elhangzik, hogy szám szerint mennyi, ezt titok övezi. A jó hangulatú olvasópróbáról igazoltan volt távol a főszereplő Makranczi Zalán és a vidéken játszó Müller Juli.
Az előadás május végére készül el, a budapesti bemutató augusztus 23-án lesz a Városmajori Szabadtéri Színpadon, melyre a jegyeket már árulják.
Érdekesség, hogy a legendás "Most múlik pontosan" szerzeményt a darab főszereplője Makranczi Zalán már elénekelte a színház nagy sikerű "A fiú a tükörből avagy rekviem a gyerekkorért" című előadásához.
Ez a darab utoljára pénteken megy a Tháliában, majd márciustól a Millenáris Fogadó Padlásán látható. Makranczi Zalán és Perjés János az előadással harmadszor mennek Büntetésvégrehajtási Intézetbe vasárnap, Győr és Kecskemét után most Szombathelyre.
Nézd meg a dalt.
[2012.02.16.]
Megosztom:
Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás
A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).
Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.
A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.