2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

Történelmi összefogás: Észak-koreai zenekar és a francia filharmonikusok koncerteztek Párizsban

Az Unhasu Orchestra és a Radio France Philharmonic közös előadását az újraválasztott Dél-koreai karmester, Chung Myung-Whun vezényelte. A Salle Pleyel koncertteremben elmondta: a két zenekar összefogása azt mutatja, hogy „a zene nagyobb, mint a határok”. Ráadásul az Arirang című koreai dalt Észak-koreai édesanyjának ajánlotta.  

A feszültség Észak-Korea és a Nyugat között évek óta komoly.

Francia „család”

Chung – aki a 2000 óta vezeti a Francia Filharmonikusokat – vezető karmestere a Szöuli Filharmonikus Zenekarnak is.

Mint a közönségnek elmondta, most megismerte a „családjának” másik felét – az Unhasu zenekar tagjait -, aki most a „francia családjával” játszottak.

Az összevont együttes olyan műveket adott elő, mint például Brahms első szimfóniája és Bizet Carmenje.

A koncert első felében a 75 Unhasu zenész Észak-Koreai darabokat adott elő, többek között olyan tradicionális húros hangszerekre írt műveket, mint a haegum vagy a citerához hasonlító Kayagum.

Múlt héten tartott beszédében Chung azt mondta: 30 éve próbál hasonló koncertet szervezni, ami Észak- és Dél- Korea közötti feszültséget enyhítené.

„Szinte minden koreai szerint - a politika világán túl – nincs két Korea, egyetlen ország va, egy megosztott család” – fogalmazott.

„Nem ismerek egyetlen koreait sem, aki ne akarna legalább egy közeledést a két Korea között, egy normális helyzetet, még ha nem is újraegyesítést” – tett hozzá.

Észak- és Dél- Korea technikailag még mindig hadiállapotban van. A két ország soha nem írt alá békeszerződést, csupán tűzszünetet kötöttek az 1950 és ’53 között lezajlott konfliktus után.

A két felet a világ egyik legvédettebb határa választja el, és mindkettő komoly haderővel rendelkezik.

-kiko

[2012.03.17.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még