2025. március 13. | csütörtök | Krisztián, Ajtony nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó Kiadványok
Beyoncé: 4
Beyoncé: B`day
Beyoncé: Deja Vu
Kapcsolatok
Beyoncé
Kelly Clarkson

Hatalmas elismerés: ismét énekelhet Beyoncé Obama beiktatásán  

Beyonce Knowles, Kelly Clarkson és a folk veterán James Taylor énekel majd Barack Obama beiktatásán, amikor hivatalosan is megkezdi második ciklusát az Amerikai Egyesült Államok elnökeként. A szervezők azt mondták, az elnököt is bevonták a fellépők kiválasztásába.  

„A zenéjük gyakran van az amerikai történet szívében, és az emberekhez szól szerte az országban” – mondta Obama.

A kubai-amerikai Richard Blanco lesz az esemény „2013-as beiktatási költője”, amit január 21-én rendeznek Washington DC-ben.

A 44 éves Blanco lesz a legfiatalabb költő, aki szavalhat a ceremónián, és az első latin, illetve meleg költő, aki megkapja ezt a megtisztelő szerepet – tájékoztattak a szervezők.

Nyomj egy tetsziket, ha szereted a zenét. 


Obama szerint „Richard csodálatos írása csodálatosan illik egy beiktatásra, ahol az amerikai emberek erejét és a nemzetünk nagyszerű sokszínűségét ünnepeljük”.

A zenei szekciót tekintve, Beyoncé énekli majd el a nemzeti himnuszt, Kelly Clarkson a My Country Tis of Thee-t adja elő és Taylor feladata lesz az America the Beautiful című „hazafias” dalt. Utóbbinak szövegét Katharine Lee Bates írta, zenéjét pedig Samuel A. Ward templomi orgonista, karvezető szerezte.

James Taylor és Beyonce egyébként énekelt már Obama tiszteletére, méghozzá 2009-ben a beiktatási bálon, miután először választották meg az Amerikai Egyesült Államok elnökének.

Etta James At Last című slágerének feldolgozása azóta Beyoncé koncertjeinek biztos elemét képezi.

Az énekesnő nyílt levéllel is segítette Obama kampányát, melyben olyan vezetőnek nevezi, aki „eljuttat minket oda, ahol most vagyunk, és ahol lennünk kell”.

-kiko-

 

[2013.01.11.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Majka futurisztikus 2049 koncertje az Arénában - képriport
Magyarország egyik legnépszerűbb...

Megnéztük a Queensryche buliját a Dürer Kertben 
Február 23-án, hat év után visszatért...

Elbúcsúztunk a dívától - megnéztük Cyndi Lauper utolsó koncertjét
Vonatoztunk a reptéren a The Night Flight Orchestra koncertjén 
Party hangulat rock koncerten - Royal Republic koncerten jártunk
Kowalsky meg a Vega: Felejthetetlen évadnyitó koncert az Arénában
Vikingek és Kalózok szeánsza a Barba Negraban 
beszámolók még