2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolatok
The Beatles

Botrány a Beatles körül: konkurens produkciók perlik egymást

Beperelte a Let It Be című Beatles musical producerét egy konkurens tribute show készítője – közölte a BBC. A Rain Corporation azt állítja, a Let It Be saját, Rain - A Tribute to the Beatles című darabján alapul, amit 2010 és 2011 között játszottak a Broadwayn.

Szerintük a cég Jeff Parry Annerin Productions nevű vállalatával dolgozott a musicalen és fele-fele arányban osztoztak az Annerin bevételein.

A Let It Be 2012 szeptembere óta fut a londoni West End színpadain.

A show július 24-én debütál a Broadwayn.

A londoni produkciót az Annerin és a LIB London Limited készítette. A jogi procedúrába a darab többi producerét nem vonták be.

A New Yorkban benyújtott papírok szerint öt cég – köztük a Jeff Parry Promotions, az Annerin, a Nirenna Productions és a Rain London Limited – cooprodukcióba léptek a Rain Corporationnel, hogy megalkossanak egy londoni showt 2005-ben.

Csatlakozz, ha kedveled a retro magyar dalokat. 


A Rain Corporation azt állítja, „számolatlan órákat” töltött a Let It Be-n dolgozva, „gyakorolt a jelenlegi szereplőgárdával, létrehozta és részt vett a video és egyéb művészeti munkák elkészítésében”.

Hozzátette: a cég felügyelte és hozzájárult „a díszlettervezés és a zene megalkotásához” is.

A Rain Corporation azzal érvel, hogy a Let It Be egy „származékos mű… ami sokat foglal magában a Rain - A Tribute forgatókönyvéből, ahogy video felvételeket, művészeti munkát és színpadképet is”.

Mint mondják, hasonló zenéket is használ, így a Rain – A Tribute 31 nótájából 28 a Let It Be-ben is megtalálható.

A jogi iratok arra szólítanak fel, hogy a Rain Corporationt is tüntessék fel a Let It Be társszerzőjeként.

Emléket állít

Peter S Cane ügyvéd – aki az alperes céget képviseli – a BBC-nek azt mondta: „A Let It Be a Beatlesnek állít emléket, nem annak a ngy srácnak, akik megszemélyesítették a Beatlest. Hogy lehetne monopolizálni a Beatles megszemélyesítésének képességét?”

A Let It Be Wast Endes verziójának szóvivője azt mondta, nem tud hozzászólni a vitához.

Hozzátette: a jogi aktus „kizárólag az USA-ben zajlik és nem részese az LIB London Limited…”.

A Let It Be-ben szerepel egy tribute zenekar is, ami életre kelti a Beatles történetét korai liverpooli Cavern Clubos fellépéseiktől kezdve legutolsó éveikig.

-kiko-

 

[2013.07.21.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még