2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

2017. május 1.:  a várható időjárás

Majális 2017: ilyen lesz az idő

Melegszik az idő május első napjaiban: többfelé ismét 20 Celsius-fok felett alakulnak a maximumok, a hét közepén akár 27 fok is lehet. Sok napsütés várható, de záporok, zivatarok is lehetnek  - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzésében.

Május elsején, hétfőn nem valószínű csapadék, több órára kisüt a nap. Délutántól keleten, délkeleten, estétől szórványosan számítani lehet záporesőre. A Dunántúlon többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik a szél. A minimumhőmérséklet 0-5 fok között alakul, de főleg az északi völgyekben gyenge fagy is lehet. A nappali maximumok 18-22 fok között alakulnak.

    Kedden a hajnali órákban az ország nyugati és középső harmadában, napközben pedig a Dunától keletre várható zápor, keleten helyenként zivatar, de több órára a nap is kisüt. A legalacsonyabb hőmérséklet 6-12 fok között valószínű (északnyugaton várhatók az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékek). A legmagasabb hőmérséklet általában 18-24 fok között várható, de északnyugaton néhol csupán 16, 17 fok valószínű.

    Szerdán több helyen várható zápor, s akár erős széllel is kísért zivatar. A leghidegebb órákban 6-12 fok lehet. Napközben jellemzően 22-27 fokig melegszik a levegő.

    Csütörtökön és pénteken a több órás napsütés mellett elsősorban délután, kora este alakulhat ki több helyen zápor, zivatar. Csütörtökön mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében átmenetileg megerősödhet, viharossá fokozódhat a szél. Pénteken a Dunántúlon lehet élénk, zivatarok környezetében pedig átmenetileg erős a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mindkét nap 8-13 fok között valószínű. A nappali maximumok csütörtökön 21-26, pénteken 18-23 fok között alakulnak.

    Szombaton napos idő várható. Az ország keleti felében elszórtan fordulhat elő zápor, esetleg zivatar. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet. Napközben 20-25 fokig melegszik a levegő.

    Vasárnap a több órás napsütés mellett szórványosan várható zápor, zivatar. Megélénkül, helyenként megerősödik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 8-13, a legmagasabb hőmérséklet 18-23 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.


MTI

[2017.04.30.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még