Képekben! Így készül a Carousel - Liliom a Budapesti Operettszínházban
A Budapesti Operettszínház egy igazán különleges előadást álmodott színpadra. A Carousel Molnár Ferenc Liliom című művéből készült, melyet április 26-án és 27-én mutatnak be a Nagymező utcai teátrumban. A Broadway musicalt Béres Attila álmodta most Magyarországon színpadra. Már a premier előtti utolsó simítások zajlanak. Less be a kulisszák mögé, és nézd meg az előadás próbáján készült képeket.
Múlt héten kezdődtek a Carousel – Liliom című előadás próbái a Budapesti Operettszínház nagyszínpadán. A színházban már minden ekörül forog. A színészek, a zenekar, a táncosok és a rendező munkájába tudtunk bepillantani. Megnézhettük miként instruálja a rendező a szereplőket, hogyan áll össze a darab apró részekből egy kerek egésszé, és azt is, hogyan valósul meg a rendező víziója.
Miért a kettős cím? Carousel (Körhinta) vagy Liliom? Miben más Molnár Ferenc Liliom című műve az amerikai szerzőpáros Richard Rodgers és Oscar Hammerstein Carousel című musicalhez képest?
Béres Attila, a darab rendezője elmondta, hogy a lehetőségekhez mérten, megpróbálják minél inkább Molnár Ferenc világát megidézni a Carousel magyarországi bemutatóján. Az a Carousel, amit a nézők hamarosan láthatnak, egy igazán magyar lelkületű előadás lesz, amely egy gyönyörű, klasszikus amerikai musical zenével lesz teljes.
„Molnár Ferenc Liliomja a legnagyobbak között van. Az amerikaiak elolvasván ezt a művet, írtak belőle egy csodálatos musicalt. Csakhogy, úgy, ahogy ők átírták, valahogy kiveszett belőle a magyar lélek és beleköltözött az amerikai lélek.
A Budapesti Operettszínház színpadára vissza kell lopni a Liliom lelkét.
Szöveg szinten ez meg is történt, amennyire lehetett. Az amerikai zene hozzáhasonult Molnár Ferenchez és magyar lelkűvé vált.
Azt érzem, hogy ez Molnár Ferenc Liliomja iszonyatosan szép zenével, nagyon jó számokkal, nagyon nagy tánclehetőségekkel.” - így nyilatkozott az előadásról Béres Attila.
A magyar személynevek ugyan nem kerültek vissza a darabba, de a főszereplő Billy Bigelow-t Liliomnak szólítják, a többiek azonban amerikai nevükön szerepelnek (Julika - Julie Jordan, Marika - Carrie Pipperidge, Hugó - Enoch Snow, Muskátné - Mrs Mullin, Ficsúr – Jigger, Hollunderné - Nettie Fowler).
A hazai motívumok a szöveg mellett a darab koreográfiáiban is megjelennek. Duda Éva a darab koreográfusa elmondta, hogy a közreműködő művészek száma a Szegedi Szabadtéri Játékokéhoz közelít. Egyszerre, ilyen sokan még soha nem álltak a Budapesti Operettszínház színpadán. A színház Musical Együttese, Balettkara és Énekkara, kiegészülve a Magyar Táncművészeti Egyetem növendékeivel együtt, egyszerre áll majd színpadra.
Igaz, hogy a teljes díszletre és a jelmezekre a bemutatóig még várni kell, de a próba alatt már egyértelműen kiderült, hogy ismét egy nagyon izgalmas és szívhez szóló musical készül a Budapesti Operettszínházban.
Jegyvásárlás
Audrey
|
Így készül a Carousel – Liliom a Budapesti Operettszínházban képekben - klikk a fotóra
|
[2019.04.28.]