2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

Exkluzív Kispál és a Borz-estek lesznek a YouTube-on

Talán még sosem készült olyan bensőséges, és egyben nagyon vidám hangulatú közös interjú Kispál Andrással és Lovasi Andrással, mint most a Lemezjátszó Classic sorozatban.

A két zenész a Kispál és a Borz kezdeti éveit idézi fel, és mesél az első két lemezük készültéről. A kétrészes videó első fele április 12-én, a második fele április 19-én kerül ki a YouTube-ra.

Kereken 30 évvel ezelőtt jelent meg a Kispál és a Borz első nagylemeze, a Naphoz Holddal, majd rá egy évre a második album, a Föld kaland ilyesmi…

A két korongon olyan, mára legendássá vált dalok sorakoznak, mint a Húsrágó hídverő, a Szőkített nő, az Autók a tenger felé vagy a Bujtogató. A 2010-ben elbúcsúzó zenekar már a debütáló lemez idején nagy népszerűségnek örvendett, a 90-es évek elején aki nem tankcsapdás, az kispálos volt. Akkortájt igen gyakran lehetett találkozni gimikben batikolt pólós, oldalszütyős, hosszú hajú, Lovasi-dalszövegeket idéző lányokkal.

De vajon a két főhős, Kispál András és Lovasi András hogyan élte meg ezt a korszakot? Kiderül a Lemezjátszó Classic-estsorozat következő két, exkluzív részéből: Bandiék Horváth Gergelynek, a Klasszik Rádió és a Kultúrfitnesz podcast műsorvezetőjének meséltek. A bensőséges, s egyben vidám beszélgetés során rengeteg exkluzív infó és vicces sztori hangzik el.

Felidézik többek közt, hogy hangológép és abszolút hallás híján a lemezfelvételekig fél hanggal lejjebb játszottak, hogy hogyan élték meg a zeneipar nélküli, művházas korszakot, és hogy lángokba borult a turnébuszuk a Petőfi híd budai hídfőjénél. A beszélgetések két részben kerülnek ki a B32 Galéria és Kultúrtér YouTube-csatornájára április 12-én és 19-én 19 órakor.

A Lemezjátszó Classic adásokat a Hangfoglaló Program támogatásával, a Fülesbagoly Alapítvány partnerségében szervezik meg.

Az adások itt tekinthetők meg

 

[2021.04.12.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még