Amy Lee egyszemélyes bulija
Az Evanescence új albuma az USA-ban, Ausztráliában és Németországban is az eladási lista élén nyitott.
Az őszi zenepiac egyik sokak által várt újdonsága az Evanescence lemeze. Az arkansasi gothic-rock együttes 2003-ban jelentette meg első stúdióalbumát, a 14 millió példányban elkelt Fallen címűt. Azóta átalakult, mára a meghatározó tagokból csak a dalszerző-énekesnő, Amy Lee maradt.
Amy Lee 1998-ban ismerkedett meg Ben Moodyval. Eleinte kettesben járták a kávézókat, bárokat akusztikus dalaikkal, és rögzítettek két EP-t. Az elsőből száz, a másodikból ötven darab készült. (Ezek most jó sokat érnek.) A zenekarrá alakult társulat Origin című demóján már hallható volt néhány a Fallen című első stúdiólemez szerzeményei közül.
Az ismertséget A fenegyerek (Daredevil) című film zenei korongján is szereplő Bring Me To Life hozta meg, nagyrészt a felvételnek köszönhetően a nu-metal, grunge és gothic elemeket párosító első stúdióalbum minden jelentős zenepiacon eljutott a platina státusig. Közben jöttek a problémák is. Ben Moody gitáros-dalszerző 2003 őszén, az európai turné kellős közepén kilépett az együttesből, a Cold nevű zenekar gitárosa, Terry Balsamo váltotta őt. Az idén váratlanul William Boyd basszusgitáros is távozott, a The Revolution Smile nevű együttesből ismert Tim McCordot szerződtették a helyére. A tagcserék azonban nincsenek különösebb hatással az Evanescence karrierjére. Mára gyakorlatilag Amy Lee maga az Evanescence, ennek megfelelően az október 2-án kiadott második stúdióalbum szinte csak róla szól.
Témáit tekintve a The Open Door című korong a frontasszony magánéletére fókuszál. Egyrészt zűrös párkapcsolatait vesézi ki: Ben Moody és a Seetheres Shaun Morgan is saját dalban kapja meg a magáét, másrészt a hírnévvel és a sztársággal járó meghasonult állapotot taglalja. Amy melankolikusan angyali hangja és a komor zenei zúzás közti éles ellentéttel jellemezhető leginkább az album. Komorabb, mint az első, kiugróan slágergyanús szerzemény nélküli, de már most nyilvánvaló, hogy a sikersorozat nem szakad meg. Az Egyesült Államokban például 447 342 példányt értékesítettek belőle a megjelenés hetében.
(Puha József, Új Szó)
[2006.10.20.]