Csillag születik: Egy nő és rengeteg pasi a folytatásban - Kezdődnek a középdöntők
Utolsó elődöntőjével folytatódott a Csillag születik. A tehetségkutatóban ezúttal az is nagy kérdés volt amellett, hogy kik jutnak tovább, hogy az első négy helyezett között lesz-e nő, vagy pasis adások jönnek már csak.
A Face Team kezdte meg a produkciók sorát a jelenkori Ki Mit Tud adásában. A kosaras csapat akrobatikus elemekre épített előadásából ezúttal sem hiányzott „a szájtátva nézzük mit csinálnak” típusú történet. Egyet azonban nem árt leszögezni, hiába látványos ugrásokat, vagy inkább repüléseket láthattunk a képernyőn, a produkció nem volt kiemelkedő.
Mert hiába öltöztek mindannyian jelmezbe a korábbi kosaras szerkó helyett, nehéz újat mutatni. Az alap ugyanis nem fog változni, van egy dobogó, van egy puha szivacságy és egy palánk. Oda meg potyognak be a labdák. Ezt azonban folyamatosan újítani nem lenne egyszerű. A zsűri véleményéből alapvetően azt lehetett kihámozni, hogy a befektetett munkát elismerik, a látottakban azonban találtak hibákat. Az összeredmény 23 pont.
Nem árt azt sem megjegyezni, a Face Team kezdeti ügyetlenkedése annak is köszönhető, hogy egyik tagjuk a próbán megsérült, nem volt könnyű őt pótolni.
A Vocal Geg Session műsora sem ütötte meg azt a szintet, amit a korábbi adások jó néhány produkciói. A négy srác már a selejtezőben is nehezen jutott tovább, mert Szirtes Tamás „csak a Juci kedvéért” mondott igent, bízván abban, hogy a megelőlegezett bizalomra rászolgálnak. Ezt a látottak alapján nem feltétlen mondanám, a pólyásnak öltözött srácok annyira nem voltak viccesek, mint gondolták.
Klikk a fotókra az elődöntő képeiért!
Kicsit a King's Singersre, vagy hazai mutációjára, a Four Fathersre hajaznak. A Singers tagjait láttam már élőben, ők poénkodtak, a közönség nevetett. Itt nem csapkodtam a térdem röhögés közben. Mondjuk ott sem, de akkor legalább mosolyogtam. Most majdnem sírtam. Szirtes Tamás sem ismerte őket el a végén, de a többiek is arra utaltak, hogy viccel nem lehet mindent elbliccelni. Ők is 23 pontot kaptak.
Varga Viktor ezúttal is billentyűsével, Zsigmond Lászlóval állt színpadra, dalával megint a közönség, és a zsűri köreiben is sikeres volt. A látottakon és hallottakon nem is igazán van mit ragozni, könnyen csiszolható tehetségként 31 pontot kapott.
A Szatmár Kamara is bemutatkozott. A mátészalkai tánccsoport példája is bizonyítja, hogy a néptáncra a 4 for Dance óta egyre nagyobb a kereslet. A kamara tagjai tíz éve ropják egymással a táncot, de az ő produkciójukra annyira nem jellemző az a fajta poénkodás, mint a 4 for Dance, vagy a Kutyakölykök táncára.
Itt is ugyan a szituációs jelenetek kapják a hangsúlyt, de a ’szalkai srácok inkább egy történetet, mondhatni egy rövid színdarabot állítottak színpadra. A zsűri szerint a fiúk visszaléptek a selejtező óta, és rosszabb darabot mutattak most be, mint akkor a flakonverekedéssel. Le is pontozták őket, 24 pontot kaptak, alig többet mint a náluk jóval rosszabbat mutatók.
Végvári Eszter volt az egyetlen mentsvára a női nemnek. Az énekesnő továbbjutásával legalább egy hölgy bekerülhetne a legjobb tizenkettőbe. Igaz, talán Balogh Brigin kívül nem is igazán volt olyan női műsor, ami megérdemelte volna a középdöntős szereplést.
Eszter most egy ABBA dallal próbálkozott, a továbbjutás azonban még igen messze van.
Pláne, hogy a szőke hölgynek több hamis hang is elhagyta a torkát, és túlságosan is magasan énekelt akkor is, amikor nem feltétlen volt erre szükség. Ezzel azonban még nincs feltétlen baj, nem ő lenne az egyetlen, aki még ugyan messze van attól, hogy profinak hívják, de jó úton halad. S valahol ez is a műsor lényege. 23 pontot kapott Eszter.
[2009.11.15.]