2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
"Imádom az X-Faktort" - Exkluzív beszélgetés Nagy Feróval
Zár a ZP! Jön az utolsó Tankcsapda koncert - ajándékot kapnak a korán érkezők!
Magyar zenekarral turnézik a Jethro Tull
Londonban koncertezik a Csík zenekar
Yonderboi ingyenes ajándéka a rajongóinak  
Kapcsolatok
Mantra Porno
The Carbonfools
Dreadzone
Kapcsolódó események
Mantra Porno, The Carbonfools, Dreadzone (UK), Dj Izil
[2011. október 28.
péntek 21:00]

Mantra Porno, The Carbonfools és Dreadzone a Gödörben

Testvéries és jócskán pörgős elektronikus buli vár mindenkit október utolsó péntekén a Gödörben! A sok éve együtt koncertező londoni Dreadzone, és budapesti Carbonfools öszeszokott csapata még a Mantra Pornoval erősíti fellépését, a levezetés pedig lehet, hogy szintén nem csak lötyögős lazulás lesz DJ Izil lemezeivel!

Az estet a tavasszal új, és azóta igen közkedveltté vált lemezzel jelentkezett Mantra Porno indítja eklektikus elektro-popjával, felpörgetve rögtön az elején az eseményeket. Majd Magyarország legdinamikusabb tánczenét játszó csapata, a The Carbonfools következik. Elsõ nagylemezük Poisoned Goulash (Mérgezett gulyás) címmel 2004-ben jelent meg a Crossroads Records gondozásában. A hangzásvilágot az elektronikus alapok és az élő hangszeres muzsika fúziója határozza meg. Zenéjük a rock, blues, reggae, dub, disco, folk, ethno, darkwave és a mai modern elektronikus műfajok egyvelege.

Fennállásuk alatt rengeteg remixet készítettek olyan elõadóknak, mint például a Noir Desir, Kispál és a Borz, Jazz+Az, Korai Öröm, Kimnowak, Anando Drom, stb. Angliában a Mint Source kiadó három maxilemezt jelentetett meg, melyek igen kedvezõ fogadtatásban részesültek az angol DJ-k körében. 2010-ben két londoni koncertet is adtak, az ezen az esten is fellépő Dreadzone társaságában. Több tagcsere után a zenekar jelenlegi felállása: dj Titusz (elektronika, kütyük), Fehér Balázs (ének), Keleti Tamás (dob), Fekete István (gitár), Miklós Milán (basszusgitár).

Majd kövekezzék a Dreadzone, melynek története az Alan McGee által alapított Creation Records lemezkiadóval és az átütő sikerű első albummal, a 360-nal kezdődött. A Second Light című nagyhatású, 1995-ben megjelent lemezük további sikerek mellett John Peel támogatását is meghozta, aki szerint a tavalyi Second Light minden idők 10 legjobb lemeze között van.

Az albumról a Little Britain című Top 20-as sláger azóta klasszikussá vált. Kiteljesedett dalszerzői stílusukhoz egy táncos dub háttér társul. Ez a stílus tette őket a szigetországi tánczenei színtér egyik legeredetibb és mindig új utakat kereső előadójává, hangzásukat pedig mások tovább alakítottak. Az MC szerepeltetése és a reggae-s vokálok tökéletes összhangot alkotnak az élő gitárzenével, az elektronikus beat-tel és a dub basszussal. Idén tavasszal jelent meg Best of albumuk, mely áttekintést nyújt korábbi éveik szerzeményeiről, így várhatóan ezen a bulin a legnagyobb slágerekkel várják rajongóikat.

Ha ez a három koncert még nem lett volna elég, hajnalban DJ Izil veszi át a terepet, és pörgeti kedvenc lemezeit, végkimerülésig!

[2011.09.30.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még