2025. december 22. | hétfő | Zéno nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

Gyönyörű dal az igazi emberi értékekről - itt a Vég s a végtelen

Megjelent Takács Csaba első videoklipje, a Vég s a végtelen. A szerző, Závodi Gábor szerint ez élete egyik legszebb alkotása, de a dal a családi háttértörténet miatt is az egyik legkülönlegesebb az albumon.

A Vég s a végtelen az énekes saját bevallása szerint eredetileg édesanyjához íródott, de egyszerre szól minden nagyszülőhöz, anyához és apához, fiúhoz és lányhoz: mindenkihez, aki köszönettel tartozik az univerzumnak, és hisz az igazi emberi értékekben.

A klip története három síkon fut, három generáció képviseli az énekes egykori, jelenlegi és jövőbeli önmagát. Érdekesség, hogy a nagyapa szerepében látható idős férfit Takács Csaba édesapja alakítja, így közvetve a zenész mindkét szülője az alkotói folyamat részesévé válhatott.

A videoklip puritán, de jelentésgazdag képi világát és az idősíkok összemosását a készítők az ún. multiexpozíciós technikával érték el (többek között ezzel a módszerrel készült például Taylor Swift Style című videója, de a True Detective sorozat intrója is).

A generációk közötti kapcsolatot jelképezi tehát az is, hogy a Vég s a végtelen időtlen története és a klipben közvetített hagyományos emberi értékek modern technológiával jelennek meg, ezzel is felélénkítve a dallamos rock műfaját. 

[2016.10.20.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A hardcore nem tágít, és mindenkit befogad
A Terror megunhatatlan, főleg, ha még a technika is...

Végre nálunk zúzott a coldrain
Családias este egy zseniális gitárossal - Kékkői Zalán koncertjén jártunk 
Egy bizarr elme örök ragyogása
Helloween koncert volt Budapesten - megnéztük!
Best of KERO 75 - Kerényi Miklós Gábort ünnepelték - képriport
beszámolók még