2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Kapcsolódó cikkek
A Madách Színház bejelentette: Ilyen még nem volt Magyarországon
Mert a mese örök - Háromszázadszorra is a Madáchba fújta Mary Poppinst a szél
Kapcsolatok
Madách Színház

Így ünnepli a Madách Színház Webber születésnapját

Andrew Lloyd Webber idén 70 éves. A zseniális zeneszerző ezer szállal kötődik a Madách Színházhoz, ezért döntöttünk úgy, hogy nagyszabású, látványos koncerttel ünnepeljük meg október 12-én a Papp László Budapest Sportarénában. 
 

Az előadást Szirtes Tamás, a Madách Színház igazgatója rendezi, és a zeneszerző legnagyobb slágereit gyűjti egybe a majdnem 3 órás show-ban. Felcsendülnek majd természetesen a Macskák, Az Operaház Fantomja, a Jézus Krisztus Szupersztár vagy a József és a színes szélesvásznú álomkabát dallamai, és olyan musicalek részletei is, amelyeket korábban nem láthatott még a hazai közönség, mint a Sunset Boulevard, Starlight Express, Love Never Dies. Andrew Lloyd Webber és a Madách Színház kapcsolata 35 évvel ezelőtt, a Macskák bemutatójával kezdődött, és az azóta is sikerrel futó musical alapozta meg a több évtizedes szoros együttműködést.

A zseniális zeneszerző musicaljei az évtizedek alatt százezreket vonzottak a magyar színházakba. Legtöbb művét a Madách Színház vitte színre, és itt látható Andrew Lloyd Webber két legendás darabja: a Macskák, amely márciusban a 35. születésnapját ünnepelte, illetve Az Operaház Fantomja, amely május 30-án érkezik a 800. előadáshoz, és egyben a magyarországi bemutató 15. évfordulójához.

Szirtes Tamás és Andrew Lloyd Webber kölcsönös szakmai tisztelete és bizalma ma már barátságnak mondható. Ennek köszönhető, hogy az új musicalek non-replica jogát elsőként a Madách Színház kapja meg, így volt ez a Macskák és Az Operaház Fantomja esetében. A szakmai elismerés legújabb bizonyítéka, hogy a Madách Színház és Szirtes Tamás kapta meg először a kontinensen a Rocksuli (School of Rock) bemutatási jogát. Az ünnepi koncert egyik különlegessége, hogy a nézők a Rocksuliból is láthatnak részleteket.

A Volt egyszer egy csapat színrevitelénél a zeneszerző személyesen is részt vett a munkában: heteken át bejárt a próbákra, volt, hogy zongorán kísérte a művészeket, és új dalokat is írt, amelyek a Madách Színházban kerültek be a darabba. Több premieren, valamint a 60. születésnapján is a Madách Színház művészeivel ünnepelt.

2018-ban a Madách Színház ünnepli Andrew Lloyd Webbert: várnak mindenkit szeretettel október 12-én a Papp László Budapest Sportarénában!

Madách Színház

[2018.04.16.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még