Madame Pompadour megkezdte hódítását a Budapesti Operettszínházban, fotókkal
A XVIII. sz. Franciaországába repít minket vissza Leo Fall operettje, a Madame Pompadour. A szellemes és ironikus bevezetés – mi volt az 1700-as évek francia közéletében az, ami ma már „elképzelhetetlen” - sejtetni engedi, mire számíthat, aki beült az előadásra.
A történet röviden: Míg XV. Lajos vidéken vadászgat, a király szeretője, Madame Pompadour álruhában, komornája kíséretében ellátogat egy kocsmába, hogy megtalálja az Igazi Férfit. Itt mulat René ’Estrades gróf is, aki elunta szépséges, de kissé unalmas feleségét és keresi az Igazi Nőt. Szerelem első látásra. Ám kibontakozását elodázza a rendőrminiszter és a titkos rendőrség akciója, akik Pompadourt akarják leleplezni.
Madame Pompadour azonban feltalálja magát, ügyesen a maga és komornája javára fordítja a helyzetet. A további cselekmény is az operettekre jellemző meglepő fordulatokkal van tele. Előkerül egy húgocska, betoppan a király és kiderül, kinek is dolgozik Róka, az álcázás nagymestere.
A darab kissé pikáns jeleneteit a jó ízlés határain belül tartotta Szinetár Miklós rendező, aki maximálisan kihasználta a helyzet-komikumot, a szereplők komikusi vénáját, a magyar nyelvben rejlő szóvicceket.
A szereposztás parádés. A bemutatón Madame Pompadourt Kalocsai Zsuzsa keltette életre. A primadonna a nő ezer arcát mutatja meg a színpadon, humorral átszőve, játéka éppúgy lenyűgöző, mint a hangja.
|
Képek az előadásról - klikk a fotóra |
A szerelmes, bár kissé állhatatlan gróf bőrébe Vadász Zsolt bújt. Az ő szerepe nem olyan sokrétű; egy kedves, bohém férfi, aki menekül ragaszkodó felesége és kiszámítható élete elől. A sármos tenoristára mintha rászabták volna a szerepet, a hangja pedig most is elvarázsol.
XV. Lajost Huszti Péter alakítja. Már megjelenésével ovációt váltott ki és kitűnő a szeretőjében csalódott férfiként, a maga csöndes, fanyar módján.
Az Operett régi - új párosa Oszvald Marika és Csere László, akiket most a költő Calicot és Belotte, a komorna szerepében láthatunk. Énekelnek, táncolnak, bohóckodnak - élmény őket látni és hallani.
Faragó András, a törtető, de kissé együgyű rendőrminiszter és Peller Károly, azaz Róka, a titkos rendőr – vérbeli komédiások mindketten. Faragó Andrásra most a visszafogottabb, míg Peller Károlyra a túlzóbb gesztusok jellemzőek. Utóbbi természetesen bemutatja, hogy táncosnak sem utolsó.
Kékkovács Mara az elhagyott feleségként látható a darabban, vidéki hölgyből válik párizsi dámává – a parodisztikus ábrázolás még inkább kiemeli a különbséget.
Kellemes zene, fordulatos cselekmény, pazar, korhű jelmezek, ötletes koreográfia, humor és sztárszereposztás – kell ennél több a jó szórakozáshoz?
-BKA-
|
Képek az előadásról - klikk a fotóra |
[2010.05.05.]