2025. június 2. | hétfő | Kármen, Anita nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Megkezdődött az X-faktor gyorshalál - kialakult a legjobb 50 mezőnye
Ötórai jazz, nap mint nap 61. - csábulj el velünk
Ötórai jazz, nap mint nap 68. - csábulj el velünk
Ötórai jazz, nap mint nap 75. - csábulj el velünk
Ötórai jazz, nap mint nap 82. - csábulj el velünk
Ötórai jazz, nap mint nap 89. - csábulj el velünk
Ötórai jazz, nap mint nap 96. - csábulj el velünk
Ötórai jazz, nap mint nap 103. - csábulj el velünk
Ötórai jazz, nap mint nap 110. - csábulj el velünk
Kapcsolatok
IVAN (Aigner Ivan)

Ötórai jazz, nap mint nap 117. - csábulj el velünk

Ha szereti a jazzt, akkor azonnal írja fel a naptárjába: minden nap este 5 órakor megnézem a Zene.hu-t, ugyanis ekkor egy-egy népszerű jazzmuzsika felvételét mutatják be. Emellett a legfrissebb híreket is megtalálja a videó melletti keretben. Sőt ha lemaradt az aktuális csemegéről, ne szomorkodjon, hiszen ha feliratkozik jazz-hírlevelünkre, akkor rendszeresen mailben megkapja az érdekességeket. Az ajánló szerepét, minden nap a jazz egy-egy kiemelkedő, elismert alakja, vagy szakértője tölti be. Péntekenként Ivan, énekes ajánlatát évezhetjük.

Woody Herman Orchestra: Laura

 A Laura című, 1944-es hollywoodi film betétdalaként, amolyan utolsó gondolatként született David Raskin és Johnny Mercer tollából. A számos feldolgozást megért dal legnagyobb sikerét az eredeti változatban, a milliós példányszámban eladott Woody Herman Orchestra előadásában érte el.

 




Johnny Mercer az amúgy valószínűleg a feledés homályába merült melódiát magasabb szintre emelte. A film témájához, karaktereinek titokzatosságához idomulva, számos megfoghatatlan jelzővel játszik, amitől a dal igazán érdekessé és időtállóvá vált.
 

- zene.hu -

[2011.06.03.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gabriella szolgáltatás [2025.06.01.]
gabriella szolgáltatás [2025.05.29.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

Jubileumot ünnepeltek a Madách Színházban - képriport
Másfél év alatt több mint 100-szor...

Egy év után újra megnéztük a Triászt a Barba Negrában
Kihagytunk egy évet a Triász...

“Néhány óra múlva egy új világban ér földet.”: Utoljára szólt Sidivel a Tankcsapda
Bemutatták "Mágus - 1920: A káprázat születése" musical showt - képriport
Autó, halál, Behemoth, örök élet, és egy anya szavai - csodálatos este Anneke Van Giersbergennel az A38 hajón
Gothikus húsvét vasárnap a Barba Negraban
Henrik Freischlader újra az Analóg Music Hallban lépett fel - megnéztük
beszámolók még