2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

The Alvaret Ensemble az Akváriumban - jegyek itt

Modern-klasszikus zenei sorozat Nils Frahm & Ólafur Arnalds, Carlos Cipa & Blueneck után folytatódik. Harmónia és káosz varázsa január 15-én, a The Alvaret Ensemble fellépésén.

Aki járt az elmúlt időkben Berlinben, annak teljesen egyértelmű lehet, hogy épp kivirágzóban van arrafelé az ambient és a „könnyűzenei” neoklasszicizmus. A szépség, a melankólia, a varázslás, a földön lévő földöntúli, a mélyen spirituális, lelkünkig hatoló zenék egyik legújabb formációját, a holland-német-(brit) kollaborációként létrejött The Alvaret Ensemble-t köszönhetjük majd ezen az estén.

Az ambient sötét-világos oldalának előadói közül nem a The Alvaret Ensemble zenekar az első a sorban, akik meghívást kaptak tőlünk az Akváriumba. 2012 őszén járt már nálunk a fiatal német zongorista, Carlos Cipa, sőt márciusban ugyancsak tiszteletét tette itt Ólafur Arnalds és Nils Frahm. Utóbbi név azért is fontos, mert a brit származású, évek óta Berlinben élő, világhíres zongorista-zeneszerző Greg Hains legújabbnak számító zenei projektjének, a The Alvaret Ensemble albumának munkálataiban is részt vett. Nils Frahm stúdiójában végezték a zenekar első lemezének – ami végül duplára sikeredett – utómunkálatait, sőt Nils zenészként is szerepelt a felvételek során, olyan nevek társaságában, mint például Peter Broderick, vagy épp Hilary Jeffery.

Lájk, ha szeretsz koncertre járni

A lemezfelvételről és az albumról érdemes még megemlíteni, hogy az anyag tökéletes hangzását leginkább annak köszönhetjük, hogy az albumot egy berlini templomban, a Grunewaldkirchében vették fel három napon keresztül. Mesésen tiszta és csillogó, mégis hihetetlenül mély és telt az egész lemez. És nem csak a hangzás miatt. A Greg Haines (zongora), Jan Kleefstra (versek, spoken word), Romke Kleefstra (gitár, effektek) és Sytze Pruiksma (ütőhangszerek) felállású The Alvaret Ensemble zenéje mindenkit képes magával ragadni, aki egy kicsit is bátrabb, és aki hajlandó átadni magát a zene ezen mélységeinek. A varázslatos szerzemények, az egytől egyig kivételesen tehetséges zenészek segítségével egy másik világba, vagy épp saját világunk legmélyére repíthetnek bennünket.

 

Az est másik fellépője a magyar Visionary Mind Records színeiben alkotó, a hazai kísérletezős ambient vonal képviselője Subroute Roots & Iketa (Visionary Mind Rec. / HU)

Aktuális előadások

2013. Január 15. Kedd, 20:00 - Jegyvásárlás

[2013.01.07.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még