2025. május 24. | szombat | Eszter, Eliza nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Már most óriási siker a Madách Musical-KiMitTud!
Bolyongók - Zenés űrexpedíció gyereknek - gyerekekkel
"Karantén levelek" - Üzenet a zenés színházból - Szirtes Tamás válaszolt
A Madách Színház rendhagyó bemutatóra készül
Kapcsolatok
Madách Színház

A színház varázsa - A Madách Színház élő bemutató sorozatot indít

A Madách Színház élő bemutató sorozatot indít az interneten

A színház legnagyobb varázsa a közös élmény, amit a színészek és a közönség egy időben és egy térben, egyszerre élnek át. S habár ezt sohasem hangsúlyozzuk, de minden megteremtett színházi pillanatban jelen van az a gondolat, hogy az egyszeri és megismételhetetlen.

A koronavírus ettől a varázslattól fosztott meg mindannyiunkat, színházi embereket és nézőinket. A Madách Színház új műfajt teremt. Élő színházi bemutatókat és előadásokat tartunk az interneten.

Célunk rendhagyó körülmények között létrehozni az élő előadás izgalmát, valóságos színházi élményt adni, ami a szemünk előtt születik meg.

A bemutatókhoz színészpárokat kérünk fel. Az élő adást az Ő otthonukból sugározzuk.

A nézőket a forma adta lehetőségeken belül „együtt játszásra” szeretnénk bíztatni: tekintsék saját nappalijukat nézőtérnek, adják meg maguknak az otthonukból való virtuális kimozdulásban a színházi élményt, öltözzenek fel, mintha színházba mennének és akár koccintsanak egy pohár pezsgővel az előadás előtt, után (vagy közben, ha úgy hozza a kedvük). Na és persze kapcsolják ki telefonjaikat.

A teljes színházi élményhez hozzátartozik a jegyvásárlás izgalma, erre is módjuk lesz nézőinknek jelképes áron.

Megtisztelő lenne az is, ha az otthoni színházi élményt képeken megörökítenék – ezeket a Madách Színház örömmel megosztja saját közösségi média oldalain.

Mindkét bemutató erre a célra készül, a próbák most kezdődnek.

2020. június 4-én, 20.00 órakor bemutatjuk Carol Rocamora amerikai írónő Anton Csehov és Olga Knipper színésznő levelezései alapján írt Örökké fogd a kezem című művét,

2020. június 11-én, 20.00 órakor pedig Bernard Slade Jövőre veled ugyanitt című komédiáját.

A szereposztásokat és a további előadások időpontját, valamint a jegyvásárlási lehetőségeket később hozzuk nyilvánosságra.

Nagyon remélem, hogy kezdeményezésünket szívesen fogadják.

Kérem, írják meg, mit gondolnak róla.

Szirtes Tamás
a Madách Színház igazgatója 

[2020.05.08.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Hitel kínál magánszemélyek becsületes szolgáltatás [2025.05.24.]
gazda szolgáltatás [2025.05.24.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

Jubileumot ünnepeltek a Madách Színházban - képriport
Másfél év alatt több mint 100-szor...

Egy év után újra megnéztük a Triászt a Barba Negrában
Kihagytunk egy évet a Triász...

“Néhány óra múlva egy új világban ér földet.”: Utoljára szólt Sidivel a Tankcsapda
Bemutatták "Mágus - 1920: A káprázat születése" musical showt - képriport
Autó, halál, Behemoth, örök élet, és egy anya szavai - csodálatos este Anneke Van Giersbergennel az A38 hajón
Gothikus húsvét vasárnap a Barba Negraban
Henrik Freischlader újra az Analóg Music Hallban lépett fel - megnéztük
beszámolók még