Kemény vélemény! Herczeg Zoltánnak gyanús a munkanélküliből lett sztár produkciója
Mint ismert, nemrég egy 47 éves skót hölgy, Susan Boyle tűnt fel a brit tehetségkutatóban és produkciójával elvarázsolta az embereket. A téma kapcsán a sztárvilágban jártas szakembereket kérdezünk, elsőként Herczeg Zoltán divattervezőt faggattuk.
Lemaradtál a Boyle-sztoriról? Klikk IDE: Elképesztő videó! 2 perc alatt lett sztár a munkanélküli nőből
- A szereplő hölgy divattervezői szempontból nem nyújtott különlegeset, valószínűleg felvette az otthoni ruhatárából az általa legtutibbnak vélt fellépőruhát, egy átlagos ötvenes poliészter "koktélruháját" (vidéken otthonkának mondják), amivel tele vannak a kínai piacok vagy a községi "Évike divatbutikok". Elég csak annyi, hogy a gondozatlan, ápolatlan frizurával (pardon: hajjal), lökhárítónyi szemöldökkel és fekete harisnyával azonosulni tudjanak a szintén munkanélküli vagy csak szimplán csóró milliók, és máris adott a siker a zsűritagok vagy a bevágott stáb áhítatos, patetikus felsóhajtásaik, ámuldozásaik, szemtárogatásaik, műkönnyeik kíséretében – mondta hazánk divatherczege.
- Nem lennék meglepve, ha profi stylist foglalkozott volna vele a tuti hatás keltése érdekében. Mindenesetre én ebből egy másodpercet sem hiszek el. Engem nem bírnak meghatni. (Nekem még az énekhang és a szájmozgás szinkroncsúszása is gyanús...)
Senkinek nem kell?
Hozzátette: Az effajta műkönnyes, műtapsos, műérzelmes (Megasztár típusú) műfajról mindig is megvolt a véleményem, nincs ez másképp most sem. Rengeteg nagy tehetség él közöttünk, mint ahogy más populációkban is, vagy észrevesszük ezeket vagy nem. A tizenöt perc hírnév lehetősége mindenki előtt nyitva áll, de ebből csak nagyon kevesen maradnak ténylegesen rivaldafényben – tette hozzá Zoli.
- Sajnos ez kizárólag a kereskedelmi médián múlik, akik viszont kizárólag kereskedelmi alapon döntenek, közük sincs a művészethez, az igazi teljesítményhez. Ez a hölgy is csak egy újabb sajnálható-szerethető pillanatikon, egy az ezerből, amivel/akivel havonta ki kell rukkolniuk a csatornáknak, hogy fenntartsák az érdeklődést. Aztán ha jön az új, mehet a kukába, már senkinek nem kell. Én a kemény munka és a hosszú távú befektetés híve vagyok, csak az maradhat talpon sok időn keresztül, aki keményen megdolgozik. Sajnos most a karaoke-sztárok korát éljük, akik mások, sokszor már a kínos unalomig szajkózott szerzeményeikkel, slágereikkel aratnak röpke, de fényes karriert.
Eredeti tehetségeket keres
- Én az eredeti, újszerű, forradalmi tehetségeket keresem, akik újat hoznak, olyat ami még nem volt, és az az őszinte sajátjuk. Ez nem a kereskedelmi média terepe, kockázatos, és nehezen emészthető műfaj. Ezért nincs sok véleményem az idézett hölgyről, a fent leírtak rá is vonatkoznak – tette hozzá.
- Nehezen képzelem el, hogy a musicalszínpadok érte fognak tolongani, és a több tíz éve pályán lévőket helyettesíteni, pótolni tudná, és hogy ők repesnének az örömtől, ha ilyen, két perc alatt ismertté vált figurák lepnék el színpadaikat. Bár a mai kor embere annyira ostoba, hogy mindent le lehet tolni a torkán, ha kellő mértékben nyomják, az emberek gondolkodás nélkül bekajálják, és nem jönnek rá, hogy egy újabb copy-t kaptak, de nem is igazán érdekli őket. Ízlés és igény híján maradhatnak a másolatok, a könnyen emészthető, szenzációgyanús egyenemberek, akikkel valamiért szeretnek azonosulni. A"talán velem is megtörténhet" illúziója elégséges a legtöbbeknek. A tömeghülyítés csúcspontjára jutott. Az eredetiség, a progresszív, jövőbe tekintő, igényes művészet terepe egyre keskenyebb, már a nagyközönség számára.
Légy résen, hiszen hamarosan újabb szakemberek mondják el - olykor meghökkentő - véleményüket - az old celebről.
- Bíró Zsolt -
[2009.04.15.]