2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Péter Szabó Szilvia mindenevőnek tartja magát 
Pörögnek az események a Nox háza táján
Képgalériák
Képek a dedikálásról
Pillanatok a koncertről
Kapcsolatok
NOX

Nagy Nox-show Nyíregyházán

A Ragyogás turné 52. állomásán is sikert aratott a NOX. Szilviék ezúttal a nyíregyházi közönséget varázsolták el.

Egy órával a pénteki koncert kezdete előtt zenebarátok tucatjai álltak belépésre készen a Bujtosi Szabadidő csarnok bejáratánál. A vendégek zömét 15-35 év közöttiek adták, de szép számmal képviselték magukat az óvodások és az idősebb korosztály is.

A teret a kezdés előtt gomolygó füst lepte el, ami - mint később kiderült - a látványhoz kellett. A lézer és a programozott fény így remekül tudott érvényesülni. Rövid „füstölgést” követően elsötétedett a színpad, majd a függönyön keresztül és egy kör alakú fény segítségével megjelent az énekesnő, Péter Szabó Szilvia sziluettje. A nyitódal után már fényességben előbukkant a díszlet, majd elindult a látványos koreográfiával elkészített program.

Volt itt minden, ami a látványhoz kell: fáklya, görögtűz, táncosok. Még három bűvészmutatványra is sor került, amit a zenekar David Copperfieldtől vásárolt. Az egyiken Szilvi testén átbújik Tomi, majd a két frontember „előbukkan a semmiből”, illetve a Tűztánc c. dal tűzlátványa Tomi égő kezéből kapja a szikrát.

Emberek botokkal

A hat táncos fiú botokkal, láncokkal és olykor akrobatikus táncelemekkel színesítette a műsort, valamint néha magasba emelték Szilvit, biztosítva ezzel a tökéletes látványt. A búcsúszám után jött a kötelező ráadás. Az énekes Tomi bemutatta a táncosokat, majd köszönetet mondott a csapat nevében a közönségnek. Ez után nagy csendet és teljes sötétséget kért, amikor mindenki ráfigyelt, következett az Eurovíziós Dalfesztivál örömteli pillanatainak felidézése. Kijevben a műsorvezető így konferálta fel a magyar együttest: „Stand by, stage! Ok, Hungary! 5... 4 … ”

Ekkor az énekes megállt és elmondta a versenyen nem csak mint NOX, hanem mint Magyarország álltak a színpadon, majd a visszaszámlálás végén bemutatták a Forogj világ! című dalt.
A két énekes a fergeteges előadás után tíz percnyi szusszanást engedélyeztek maguknak, majd biztonságiak gyűrűjében kimentek a csarnok előterébe, és két órán keresztül dedikáltak Közben beszélgettek a rajongókkal, majd Zene.hu kérdéseire is válaszoltak.

- Mennyi előkészület előzte meg a turnét?
- A koncertturnét hat hónap felkészülés előzte meg. Ez idő alatt koreográfusokkal, díszlet- és jelmeztervezőkkel közösen találtuk ki a műsort. Mielőtt elindult a turné két hétre beköltöztünk a Hajógyári Szigeten egy hangárba és ott egy felépített színpadon próbáltunk. Naponta 3-4-szer „vettük át”, hogy jó legyen. Szerencsére eddig minden állomáson sikert értünk el, fantasztikus közönségünk volt. Kiemelkedő volt a diósgyőri szabadtéri fellépésünk, ahol szétment a függöny és ameddig ellátunk emberek voltak, ott több mint 5000-en voltak.

- Jövőre indul az új turné. Mit érdemes tudni erről?
- Az új lemez kapcsán jövő szeptemberben indul az új turnénk, melyről elárulhatom, hogy a tűz, a pirotechnika helyett a víz lesz az úr. Már készül Németországban a speciális vízszínpad. Célunk, hogy minél többet adjunk az embereknek, nemcsak a füleknek, hanem a szemeknek is kedvezni akarunk.

- Csak élőben léptek fel?
- Tavaly szilvesztert még végighakniztuk, de január elsején úgy döntöttünk, hogy beszüntetjük ezeket a pici fellépéseket. A minőség érdekében hoztuk meg ezt a döntést.

- Anyagilag megengedheti magának egy magyar zenekar, hogy lemondjon a discofellépesekről?
- Úgy gondolom, hogy igen. Ma a legtöbb magyar zenekar a haknikból él és nem a lemezeladásokból. Mi ezt megfordítottuk, szerencsére nekünk eddig ez nagyon bevált.

- Látsz arra esélyt, hogy ezt a műsort Európa más országaiban is megmutassátok?
- A kijevi Eurovíziós Dalfesztivál óta nagy az érdeklődés a zenekar iránt. Terveink szerint először 2006 őszén egy hollandiai felkérésnek fogunk eleget tenni.

- Már készültök az évadzáró fellépésre?
- Igen, ami december 28-án, Debrecenben, a Főnix Csarnokban lesz, már csak a helyszín miatt is egy fergeteges szuperkoncertre készülünk, ahol 16 kamerával, és hatalmas meglepetésekkel készítjük el az első DVD-t a NOX életében.

- Hogy álltok az új albummal?
- Az új album már készül a stúdióban, de csak jövőre fog kijönni, mert szeretnénk egy nagyon ütős albumot készíteni.

Bíró Zsolt

[2005.11.07.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még