2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolatok
Armin Van Buuren

Armin van Buuren mögött háttérbe szorul Tiesto?

DJ Tiesto nevét talán már mindenki ismeri. Tiesto három éven keresztül tudhatta magának a világ legjobb DJ-je címet, az angol DJ Mag minden évben megrendezett TOP 100 DJ szavazása alapján. Ő volt az első lemezlovas, aki olyan népszerűvé tudott tenni egy modern tánczenei stílust, hogy bemutatkozhatott egy, a világ bármely nagy sztárjának megtisztelést és hatalmas elismerést jelentő rendezvényen, a 2004-es Athéni Olimpia nyitó ünnepségén.

Azonban az utóbbi két évben felcserélődtek a főszerepek a világ trance zenei életében, ami mellesleg napjaink legkedveltebb műfaja az elektronikus zenén belül. Tiesto háttérbe szorult. Tavaly a második, idén pedig a harmadik helyre esett vissza a ranglétrán. Helyette két, már régóta ismert, ennek a stílusnak alappilléreit jelentő ember tört az élvonalra. A német Paul van Dyk, akit 2005-ben és most 2006-ban is megválasztottak a világ number 1 DJ-je címre, valamint Tiesto után szintén holland Armin van Buuren, aki három évig volt a 3. helyen, most pedig a dobogó 2. fokára lépett fel.
 
A szavazás eredményét alig pár hete tették közzé, de az emberek már a 2007-es number 1 DJ személyére tippelgetnek. A legtöbben Armin van Buuren-t tartják a nagy esélyesnek, akit csak úgy emlegetnek: a trance nagykövete. Nem csoda, hiszen az elmúlt 10 évben rendkívül szorgalmasan és eredményesen tevékenykedett. Nagyon sok mindent tett ezért a műfajért és népszerűsítéséért.
 
Számára a legnagyobb hírnevet híres rádió műsora, az „A State of Trance” hozta, melyet már 5 éve vezet a lemezlovas. Hetente a világ minden részén több, mint 2 500 000 ember hallgatja, Földünk egyik legnépszerűbb rádió show-ja. Az „A State of Trance” idén nyáron ünnepelte a 250. adását.
 
Armin saját kiadója az Armada az elektronikus tánczenei kiadók élvonalába tartozik, valószínűleg nincs olyan trance DJ, vagy producer, aki ne ismerné, vagy ne játszotta volna már valamelyik kiadványát. A kiadó 13 label-t tartalmaz, melyek között mindenki megtalálja a számára megfelelő elektronikus zenét, a trance-től kezdve a house-on át egészen a progressive zenéig. Mint említettem, Buuren úr igen szorgosan tevékenykedik lemezlovasként, de producerként is, hiszen karrierje a zenekészítéssel indult, 10 éve.

Számos single megjelenés és remix, valamint 6 legendás mixalbum és 2 szerzői album áll mögötte, illetve a legújabb, egy rendhagyó kiadvány, amely épp a napokban jelent meg „10 Years” címmel. Amint azt a címe is fémjelzi, ez egy válogatás album az elmúlt 10 évből Armin legjobb saját szerzeményei közül, melyek mindegyikéhez fűzi valamilyen kedves élmény, vagy történet. Ilyen például a „Blue Fear” című dal. „10 éve ezzel a dallal kezdődött minden. Egyetlen sampler-el készüt. A Blue Fear jelenti a legtöbbet számomra a karrieremben. Ez a szerzemény a legrégebbi az albumon, számos ajtót nyitott meg előttem, mikor felkerült az angol slágerlistákra.” – írja a művész. Többek között megtalálható még az albumon a „Communication (Part3)”, a „The Sound of Goodbye” és a „Touch Me”, melyet még Rising Star név alatt készített anno, ezzel a dallal kezdte szettjét, amikor életében először játszott külföldön.

[2006.12.19.]

  (1. oldal)  következő oldal »

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még