Ákos megosztotta az embereket a Volton - képes beszámoló a második napról
A Volt Fesztivál második napjára a szél elfújta a rossz időt. Néha még a Napot is láttuk. A világ rendje kezd helyreállni. Tegnap jó Volt.
Elszálló agyak - BrainsA Vodafon Samsung Arénában az Irie Maffia után kezdődött az agyak (Brains) koncertje. A fiúk a durva kezdés után még erősebben folytatták. A tőlük megszokott stílusban nyomták a jó kis talpalávalót. Lényegében a Roni Size-féle drum and bass vonalat követik, egy kis raggával és dubbal megfűszerezve.
Mindezt az elektronikus zenékre oly jellemző szintis-szempleres-dobgépes felállás helyett egy tipikus rock-felállással tálalták. Tehát 2 gitáros, egy dobos és egy MC/énekes. Nem is kellett nekik ennél több, így is megtáncoltatták az erre a zenére igencsak fogékony közönséget.
Zazi a VoltonEstefele a Nagyszínpad felé vettük az irányt, hogy megnézhessük hazánk egyetlen emberét, aki lefeküdt Zazival és tudhatja, hogy milyen is az ágyban. Egyébként úgy tudjuk, hogy jó.
Szóval az Emil Rulez a színpadon, Hajóssal a mikrofon mögött. A csapat általában jó hangulatú koncerteket ad, ez most sem volt másként. A dallamos, slágeres, jazzes dalok mellett azért Hajós András "jófejsége" is a védjegye az Emil Ruleznek: nélküle nagyon nem ilyen lenne a zenekar (márha lenne egyáltalán). A számok között elnyomnak pár poént, a táncosabb darabok alatt a frontember ugrál, grimaszol - láthatóan élvezi a koncertet és ez az állandóan mosolygós gitárosra is igaz.
Az Emil Rulez megfelelően szórakoztató műsort nyomott le, aránylag sokan is voltak.
Népdalt a népnek! - Palya BeaPalya Bea délután a Red Lounge-ban lépett fel, tömve volt a hely. Sokan voltak, mindenki üldögélt, ivogatott, élvezte a zenét. Sajnos a hátul állók nem élvezhették annyira a koncertet: elég rosszul szólt, néha nem is lehetett hallani az éneket.
A Red Lounge-nak jó lett volna a koncepciója, ha nagyobbra tervezik a helyet. Ez itt, most nem volt igazán telitalálat. Gyorsan megtelt a hely, középen meg egy nagy stand, ahol az egészséget károsító termékeket lehetett venni. Reklámnak jó, de a nézők szempontjából a legrosszabb helyre tették azt a pavilont.
Ákos, az ideális popsztárÁkos Magyarország egyik legprofibb és legismertebb előadója. A profizmust már ismerhetjük a koncertekről, az ismertséget pedig a megjelenő tömeg tökéletesen illusztrálta.
A 23 órás kezdésből fél 12-lett. A tömeg már kezdett türelmetlenkedni, sokan - látszólag - csak erre az egy koncertre jöttek ki. A legpechesebb rajongó valószínüleg az a hölgy volt, aki pont a kezdés elött 1 perccel lett rosszul az első sorban. Amire Ákos a színpadra lépett, már ki is vitték szegényt.
Az intró után már bele is csaptak a rock'n'roll-os lecsóba. Egymás után következtek az ismertebb Ákos-szerzemények. Jellemző az Ákos-rajongókra, hogy nagyon ismerik a számokat: mindenki kívülről vágja a szövegeket, szóról szóra, hangról hangra.
Ákos néhány szám között konferál. A színpadkép sem mindennapi, a háttérben a kivetítőn hatalmas lángnyelvek csapnak a magasba. A zenekar kiegészült egy férfikarral és pár vonóssal is.
Itt kitérnék arra, hogy a volt bonanzás zenész azért megosztja az embereket. Akik szeretik, azok nagyon szeretik, akik meg nem, azok nagyon nem. Ez a közönség összetételén is látszik: a nagyrésze teli torokból énekel, néhányan pedig csak melegedni álltak be a tömegbe.
Olyan 1 óra körül lett vége a koncertnek, utána pedig megnéztük, hogy a Massive Attack-es Daddy G. hogyan nem jött el fellépni. Állítólag lekéste a repülőt. Nem baj, kárpótlásul jövőre kérjük a Massive Attacket!
-nagymester-
[2007.07.06.]