Erdőhegyi Brigitta
2004 második felétől került a köztudatba, zenei tanulmányai már csaknem egy évtizedes múltra tekintenek vissza.
Gyermekkorában az Állami Balettintézetben balerinának készült, majd a Harlekin Gyermekszínház hallgatója lett, később a Musical stúdióba járt Schubert Évához.
Közel egy évtizede kezdett klasszikus hangképzéssel foglalkozni Kovács Magda zenetanodájában, később Kósa Zsuzsához és immár hét éve Lengyel Ildikóhoz jár. Zenei érdeklődése leginkább a jazz felé irányult, így került közelebbi kapcsolatba a műfajhoz a világhírű jazz zongorista, Garay Attila tanítása által.
A média reflektorfényébe legelőször a TV2 „Kifutó” című műsorában lépett 1999-ben. Ebben az évben Makai Zoltán zeneszerzővel együttest alakítottak. Bár sikeres együttműködés volt, dalait előszeretettel játszotta a rádió, videó klipjüket a TV, mégis visszatért régi szerelméhez, a jazz világához. Számos külföldi és hazai fellépést követően 2002. februárjában felkérést kapott az akkor frissen megnyílt Cotton Clubtól, miszerint legyen Ő a hely állandó dívája. Így Brigitta több, mint hét éve önálló műsorával nyűgözi le a közönséget, nemcsak hangjával, kivételes megjelenésével, hanem egyéni előadóművészi stílusával egyaránt.
E műfaj kedvelőinek a hely szinte törzshelynek számít, hiszen hűen tükrözi nemcsak hangzásban, de látványban is az 1920-as, - ’30-as évek Amerikájának világát.
2004. szeptemberében exkluzív felkérést kapott Carlo Giustitól, Sophia Loren titkárától, hogy egyetlen magyar előadóként szerepeljen ifj. Carlo Ponti karmester és Mészáros Andrea hegedűművész esküvőjén. A Magyar Tudományos Akadémián tartott rangos esemény által épült be a neve a köztudatba és rövid időn belül a média szárnyra kapta. A világsztárokból álló vendégsereget Brigitta elbűvölte és a siker nem maradt el, nem várt érdeklődést váltott ki nemzetközi szinten is.
Hazánkban 2005. elején jelent meg első videó klipje, mely a legismertebb magyar könnyűzenei csatorna játszási listáján hetekig toplistás helyen szerepelt. 2005 őszén második klipje még feljebb kúszott ezen a listán, sőt a dal remix változata a fiatalok által közkedvelt rádióadón rövid időn belül kedvenccé vált olyannyira, hogy az említett rádió a mai napig rotációban naponta többször kerül lejátszásra.
Brigitta ötletéből valósult meg a Békedal, melyhez számos híres hazai előadóművész is csatlakozott úgy, mint Delhusa Gjon, Takáts Tamás, Szigeti Ferenc, Kis Zoltán, Szikora Róbert és Zalatnay Sarolta. Az művészek a világban eluralkodott terror cselekmények elleni tiltakozásuknak adtak hangot a produkcióval és közös erővel, a zene hatalmával próbáltak gátat vetni az erőszaknak.
Brigittára jellemző finom, nőies érzékisége, mely nemcsak hangján keresztül, de megjelenése által is maradandó élményt nyújt. Meggyőződhettünk erről 2005. őszén, amikor egy közkedvelt férfimagazin címlapján jelent meg, illetve 2006. augusztus 24-én Felényi Péter szobrászművész kiállításán , ahol a róla mintázott, egészalakos szobra látható. Azóta a hazai könnyűzenei élet legerotikusabb dívájaként emlegetik előszeretettel.
2006. február 13-án jelent meg első önálló albuma „Kis Meglepetés” címel. 2006. március 8-án hazánkba látogató Depeche Mode tagjai számára exkluzív, zártkörű előadói estet tartott leplezetlen, zajos sikerrel.
2006. szeptemberében exkluzív felkérést kapott Gorbacsov 75. születésnapján tartandó ünnepségen való fellépésre.
[2008.05.10.]