Szomorú hírt kaptak azok, akik a diszkó fénykorát tekintik az igazán meghatározó korszaknak. Ugyanis Viola Wills 70 éves korában eltávozott a földi életből.
Viola Mae Wilkerson néven látta meg a napvilágot Los Angelesben. Nem a klasszikus szamárlétrás karriert futotta be, ugyanis kellett a sikerhez Barry White, aki felfedezte a hölgyet és felkarolta. Egy kiadóhoz lemezszerződést ajánlott neki, és a Viola Wills művésznevet javasolta neki az anyakönyvezett neve helyett.
Első körben négy dalt vettek fel, majd kollegák közbenjárására Joe Cocker stábjában lett háttérénekesnő. Később átette székhelyét Londonban, és 1974-ben érkezett el az idő, amikor végre felénekelhette első soul albumját. Ezen a korongon közreműködött vokalistaként Gloria Jones, aki annak idején Joe Cockerhez ajánlotta az énekesnőt. A Soft Centres névvel ellátott lemez azonban nem fogyott olyan számban, mint amekkora reményt fűztek hozzá, ám ez természetesen nem vette el a szárnyait próbálgató énekesnő kedvét.
A csúcson
Öt évet kellett várnia arra, hogy igazán megmutathassa magát, míg végre megkapta a diszkókirálynő elismerő becenevet. Ekkor látott napvilágot a Gonna Get Along With You Now, ami egyébként egy 1952-es dal újragondolása volt. A nóta hatalmas sláger lett. Ehhez mérhető elismerést vívott ki a két évvel később megjelenő If You Could Read My Mind, című dalával is, ami szintén diszkó stílusban futott.
Újra Amerika, majd ismét Európa
Ezek után a sikerek után a művésznő úgy döntött, hogy hazautazik Amerikába, de a londoni sikereit nem tudta még csak megközelíteni sem, pedig a homoszexuális szubkultúra ott is felfigyelt rá. Az énekesnő a nyolcvanas évek közepéig maradt a tengeren túlon, majd ismét Európába jött, hogy korábbi sikerei helyszínén érjen fel ismét a csúcsra. Az itt eltöltött idő alatt ismét visszatért a gyökerekhez: a jazzhez és a gospelhez. Úgy gondolta, hogy ezt a két stílust nagyszerűen lehet ötvözni, erre tett kísérlet volt a Jazzpel elnevezésű zenekar életre hívása.
Az új évezredben, egészen pontosan 2006-ban még a közönségnek szánt egy house-számot, de elérkezettnek látta az időt, hogy ismét Amerikába térjen
Arizonában, május 6-án hunyt el, hetvenéves volt. A zenésztársadalmon kívül gyászolja hat gyermeke, 21 unokája és 8 dédunokája.
Nyugodjon békébe, emlékét megőrizzük!
– zene.hu–
[2009.05.13.]
Megosztom:
Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás
A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).
Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.
A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.