2025. július 28. | hétfő | Szabolcs nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Zene.hu retro 4. - már 1969-ben milliók hallgatták ezt a magyar dalt
Zene.hu retro 5. - már 1971-ben milliók hallgatták ezt a magyar dalt
Zene.hu retro 7. - már 1981-ben milliók hallgatták ezt a magyar dalt
Kapcsolódó Kiadványok
BanDJ: BanDJ Retro Collection - Egy este a Morrison’s-ban…
Kapcsolatok
BanDJ
Szűcs Judith

Zene.hu retro 6. - már 1978-ban milliók hallgatták ezt a magyar dalt

Új sorozatunkban a múlt nagy slágereit keressük elő és mutatjuk meg. Kalandozzatok velünk az időben és ismerjétek meg, milyenek voltak az igazi nagy slágerek egykor.

A mi Diszkókirálynőnk…amikor ezt halljuk, szinte kivétel nélkül egy előadóra gondolunk. Méghozzá nem alaptalanul: Szűcs Judith, a nagy diszkókorszak elsőszámú énekesnője már tizenévesen megvillantotta tehetségét. 1972-ben megnyerte a Ki Mit Tud táncdalénekes kategóriáját, majd az 1977-es Metronóm fesztivál sikere után megjelent első, Táncolj még! című nagylemeze.

Lájk, ha kedveled a retro magyar dalokat.


Az énekesnő ezután még 19 (!) nagylemezt készített, mégis az első album, annak is címadó dala maradt a legsikeresebb Szűcs Judith-sláger. Kishazánk elsőszámú diszkóhimnusza kapcsán nemcsak rendkívül dekoratív énekesnőnkre lehetünk büszkék, de mindenképpen meg kell említeni még egy nevet. A dal Delhusa Gjon érdeme, amelynek dalszerzője és szövegírója is egyben.

Az 1978-as felvétel mégis talán azért lett ennyire sikeres, mert a senkihez nem hasonlíthatóan széphangú Szűcs Judith varázsolta el a közönséget az azóta is ezreket és ezreket táncparkettre csalogató dalban: Táncolj még!

Lájk lent, ha bejön a dal.

[2013.01.23.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Doboktatáss a Drumkiller Dobcentrumban szolgáltatás » oktatás [2025.07.07.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Jennifer Lopez Budapesten is megidézte a múltat, miközben reményt adott a folytatáshoz
Áprili...

Lionel Richie koncertjén borsódzott a bőr, nosztalgiázott a közönség
A 76 éves (mégis...

A világ egyik legelismertebb kortárs zongoraművésze Budapesten koncertezett
Minden, amit az Ugly Kid Joe koncertről tudni kell - megnéztük őket a Barba Negraban
Guns N’ Roses koncert Budapesten: három és fél óra a rock történelem főutcáján
Campus Fesztivál 2025: Fesztelen tombolás már az első napon és még jön Jason Derulo, The Chainsmokers, és a Tankcsapda is
Amerika Grammy díjas keresztény metal bandája a Budapest Parkban
beszámolók még