2025. június 15. | vasárnap | Jolán, Vid nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Nem folytatja a Blur
Kapcsolódó Kiadványok
Gorillaz: Demon Days
Gorillaz: Gorillaz
Gorillaz: Plastic Beach
Kapcsolatok
Blur
Gorillaz

Búcsúzik a sztárcsapat: az olimpiai koncert lesz az utolsó a banda életében

Damon Albarn azt mondta, úgy érzi, a Blur nyári koncertje a londoni Hyde Parkban lesz az utolsó a banda életében. A csapat az Olimpiai Játékok augusztus 12-i zárónapján lép majd fel.

Mikor a Blur jövőjéről kérdezték és arról, hogy újra színpadra állnak-e az énekes azt felelte: „Nem, nem igazán”. Hozzátette: annak ellenére, hogy a banda új számmal áll majd a londoni közönség elé nyáron, nem hiszi, hogy ezt még több követné.

Albarn elmesélte, hogy az utolsó(?) dalt This is Under The Westway címmel különleges körülmények között vették fel. „Ez az első Blur-dal, ami egyszeri és megismételhetetlen, mert korábban soha nem fejeztem be a szöveget mielőtt felvettük volna – ami elég szép, mert nem igazán látok több felvételt ezután” - mondta.

„Remélem, ez az igazság: ez az, ahogy befejezzük” – tette hozzá.

A Blur első feloszlása 2003-ban volt, de öt évvel később újra összeálltak és számos fesztiválon játszottak, többek között a 2009-es Glastonbury-n is.

Csatlakozz, ha szereted a zenét. 

A frontember a véglegesnek tűnő „szakítás” okairól is beszámolt, elmondta, miért is vetnek véget zenei kapcsolatuknak Graham Coxon, Alex James és Dave Rowntree bandatagokkal.

„Úgy vélem, nagyon könnyű együtt dolgozni Graham-mel, ő egy napi zenész. A másik kettőnek nehezebb bekapcsolódni. Az jó, amikor élőben játszunk – igazán varázslatos -, de új számokat felvenni és zeneileg hatni egymásra, az már sokkal nehezebb.”

Mint mondta, valószínűleg nem lenne több zene a virtuális popcsapat, a Gorillaz esetében sem, ha kreatív különbözőségek lennének közte és a csapat társszerzője, Jamie Hewlett között.

„Azt hiszem túlmentünk egy határon a legutóbbi lemezünkön, ami szégyen” – magyarázta.

Albarn egyébként jelenleg debütáló szóló albumának népszerűsítésével foglalkozik, valamint Dr Dee-vel közös „folk opera” projektjén dolgozik.

-kiko

[2012.04.12.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gazda szolgáltatás [2025.06.06.]
gazda szolgáltatás [2025.06.03.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Budapesten startolt el az Iron Maiden jubileumi turnéja
Fennállásának ötven éves...

Megnéztük a Follow the Flow nyolcadik Budapest Park koncertjét
A múlt heti esős koncertek után...

Harmincadik jubileumát ünnepelte a brit Arena zenekar az Analog Music Hallban
Megnéztük a Nagy Carson Coma Reunion koncertet a Budapest Parkban
Megnéztük a Fiesta 25 koncertet a Barba Negrában
David Garrett elhegedülte a nótánkat az MVM Dome-ban
AWS koncerttel nyitott a Park - képriport
beszámolók még