Ők is lesznek a Világzenei Nagyszínpadon - vasárnapi kavalkád
Nem ismered a Világzenei Nagyszínpad fellépőit? Kíváncsi vagy melyik együttes milyen zenét játszik? Mi összeszedjük, neked csak válogatnod kell. Augusztus 12, vasárnap.
Délszláv hagyományok - Söndörgő feat. Ferus MustafovA Söndörgő Együttes 1995-ben alakult Szentendrén. Részben a családi hagyományok, részben pedig a délszláv népzenéhez való személyes vonzódásunk miatt tűzték ki célul e különösen gazdag és értékes hagyomány ápolását.
A zenekar jellegzetes hangszer-összeállítása a tamburazenekar, mely alkalmanként harmonikával, furulyával egészül ki. A balkáni dallamokban különböző fúvósokat (klarinét,kaval,szaxofon), dobokat (tarabuka,tapan), és pengetős hangszereket (litárka) használnak.
Legutóbbi albumuk - a Jávorfa - a dalmát tengerpartra „röpít”, és így lesz ez Óbudán is, ahol a zenekarral együtt szárnyal Ferus Mustafov, a macedón csocsekkirály.
Augusztus 12, 17:00.Muzsikás - 30 éve muzsikálnakA három évtizede működő Muzsikás együttes előadásai rendkívüli élménnyé teszik a hagyományos magyar népzenét. Zenélésük a legkiválóbb falusi zenészek hagyományos előadásmódját és improvizálásait követi a jellegzetes Muzsikás stílusban.
A zenekar Európában, Amerikában, Japánban egyaránt ismert és közkedvelt, zenéltek már szinte a világ minden pontján. Műfajában a Muzsikás a legismertebb és legnépszerűbb együttes itthon és külföldön. Sokoldalúságukra jellemző, hogy egyaránt otthonosan mozognak mind a folk, népzenei és világzenei fesztiválokon, mind komolyzenei, alternatív zenei, jazz, kelta zenét kedvelő, vagy zsidó zenei rendezvényeken.
Elsőként sikerült elfogadtatniuk a magyar népzenét, mint önálló, minden más műfajjal egyenértékű zenei stílust. Jelen vannak a világ legjelentősebb koncerttermeiben, lemezeik pedig világszerte kaphatóak.
Augusztus 12, 18:15.Alpha Blondy - a nyugat-afrikai Bob MarleyAz 1953-ban az afrikai Elefántcsontparton született Seydou Koné külföldi tanulmányait befejezve hazautazott és énekelni kezdett. Ekkor ragadt rá az Alpha Blondy név. A muzulmán hitű családban felcseperedett reggae-énekesre erősen hatott a kereszténység, majd rákapott a rastafarianizmusra is, minek következtében életművére rányomta a bélyegét az iszlám, a kereszténység, a zsidó vallás és a rasta hit egyesülésének hirdetése.
Mindez megszállott politikai kiállással párosult a rasszizmus, az erőszak és a korrupció ellen, így hazájában hamarosan „a nyugat-afrikai Bob Marleyként” kezdték emlegetni. Olyannyira, hogy nem kellett sok, Bob Marley kísérőzenekara, a Wailers két lemezén is közreműködött. Az afrikai reggae alapzenekarának számító Alpha Blondy napjainkig több mint egy tucat albumot készített, olyan korongokkal gazdagítva a reggae-rajongók gyűjteményét, mint a Massada, a Grand Bassam Zioin, a The Prophet és az Akwaba. Egy komoly ember komoly koncertje előtt állunk.
Augusztus 12, este 8 óra.Eddie Palmieri - a latin muzsika királyaEddie Palmieri 1936-ban született New Yorkban, Puerto Ricó-i gyökerű zenészcsaládban. Huszonöt évesen alapította meg La Perfecta nevű zenekarát, mellyel elkészítette első albumát, amit napjainkig további harmincegy követett.
A zongorista Palmieri egyaránt mestere a haladó klasszikus dzsessz irányzatnak, a salsának és a latin dzsessznek, az elmúlt harminc évben kilenc Grammy-díjat zsebelt be (legutóbb a trombitás Brian Lynchcsal közös Simpaticóért), így minden idők legsikeresebb latin muzsikusává vált. A 2002-ben újraalapított La Perfecta élén mutatkozik be hazánkban, hogy kiderüljön végre, mi fán terem a veretes salsa.
Augusztus 12, este fél tíz.
-nagy/sziget-
[2007.07.26.]