2024. április 27. | szombat | Zita nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Zenekarok/Előadók

Liversing vagy is -Izgalmas készülődés az első Beat randevúra-

Drága Bandi, Drága Piru, itt jön két cikk, bocsánat ha már ismernétek öket. A Keleti-ben zajlott...

Témaindítás: 2009.06.09.
Utolsó hozzászólás: 2009.06.09.
Hozzászólások: [1.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

charlynice 2009.06.09. 03:30 • [1]
Drága Bandi, Drága Piru,

itt jön két cikk, bocsánat ha már ismernétek öket. A Keleti-ben zajlott klubkoncertekröl sajnos nem esik szó.
http://zene.hu/cikkek/cikk.php?id=15926
http://www.zene.hu/20090524_izgalmas_keszulodes_az_elso_beat_randevura

Drága Gyuri,és kedves Bandy köszi a cikket.!! Hozzá kell tennem, hogy személyesen volt szerencsém a Liversing probához, mivel egy kellemes éjjszakai borozgatás után a Patakival másnap leestünk a próbára. Naa.... most mit mondjak.. öreg kivénhedt nyugdijas emberek, akiknek gyakorlatoilag semmi, de semmi köze nem volt az akkori zenei élethez,/a maihoz sem/ az hogy esetleg valaki alapító tagja volt\"1963-ban,a Liversing\" -nek,??!!

hát... csókkkuúúúllom ..ez kb. olyan mint ha a \"Zsibongó Vitrinek\" tagjait kérdeznék hogy- mi is volt annak idején - söt még azok az akkori \"zenész urak\"ís többet tudnának mesélni, mivel sokkal több közük volt a müvészethez!! Hozzá kellene tennem hogy a világon talán senki nem tudja /sorry magyar honban/, hogy mi volt az akkori, már NAGYON NÉPSZERŰ Bergendy együttes felállitása

ITT JÖN /gyün/ 1962-ben, Bergendy István, Bergendy Péter, Tánczos Gábor, Kovács Péter, Auth Ede, Kajlinger Miklós, Gáspár Károly./
Most képzeljétek el, hogy a fent nevezett „Tánczos Gábor, Kovács Péter, Auth Ede, Kajlinger Miklós, Gáspár Károly- csak mellékesen a Bergendy testvérek már akkor is csak „dudáltak a saxin“ tehát nem volt igazán jellemző az akkori zenei világra-„ kiáll a színpadra és muzsikál valamit,/szerintem mindenki pisilne a nevetéstöl/ pedig ezek az emberek valóban hozzá tartoztak-nak a „NAGY MAGYAR STAR“ zenészekhez!!
Igen...!! számomra és a Pataki Laci számára is az igazi, és valóban népszerü csapat a Demjén testvérektől indul / Mercel / dob, Demjén/ bass, Demjén /ének, Pataki/ orgona, és Szendrödy Zsolt/guitar,...na akkor most miről beszélünk!!! / ezért is érthetetlen hogy mit keres ebben a felállításban a \"Liversing együttes\" a \"Mom\" koncerten. Egy vicces előadás amit a Pataki szépen beprogramozott, hogy nehogy valami hiba csússzon a műsorba!!! Az, hogy a Fenyő, és sokan mások / többek között én is lemondtam ezt a \"nagyszabású\" koncertet/
teljesen értehetö, hiszen meghamisítja az akkori kor zenei világát. A mai napig is tele van hazugságokal és téves adatokkal az úgynevezett Magyar Pop Lexikon!
Na.. most akkor előre magyarok…. Csináljunk egy igazi „emlék fesztivált“ azokkal akik a mai napig is azt hiszik hogy ők szarták „Magyar Viaszt“
Természetesen a műsorban csak is az akkori Animals, Them, Yardbirds, Pretty Things, Rolling Stones, Jimi Hendrix, stb. dalai hallhatóak…,jól, vagy rosszul..ki tudja ..az is, már olyan régen volt.

Idézet a riportból:
Én erre nem voltam hajlandó. \"- Interjú Homonnay Zsomborral, a 60-as évek sztárdobosával,
Kérdésem….“Kivel…?????? …sztárdobossal..??? hümmm…
Lázadó, öntörvényű típus, aki sokkal inkább törik, mint hajlik. Mindössze három évig ült a Liversing együttes dobfelszerelése mögött!!
- Kitelt a három évem a bandában, közben elszegődtem vadásznak az ország másik végébe.
- Válaszom….
- /Viszonylag korán felhagytál az aktív zenéléssel. /Viszonylag…??? Gyakorlatilag nem is zenéltél…!!!!/
- Nézd, nekem ez volt a fiatalságom. A zenélés helyett hamar megtaláltam azt, amit szerettem csinálni; ez kitöltötte az életemet.
Válaszom….Hát igen .!!!!!
- Ez nagyon szép csak, hogy ennek az úri embernek semmi köze a magyar Beat élethez a Liversinghez …és az akkori zenei élethez!
Drága Gyuri ès Bandi
Maradok tisztelettel, és csók a Pirulós
lap teteje
További oldalak 1
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
Egy Koncz...

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
2024.04.07...

Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
Megnéztük a Triász együttes koncertjét - képekkel
beszámolók még