2024. április 19. | péntek | Emma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Zenekarok/Előadók » Magyar

Magyar zene a viva árnyékában

Szóval ezt az egészet azért csináltam, mert eléggé szomorú ami a magyar könnyűzene körül történik, elég...

Témaindítás: 2010.01.17.
Utolsó hozzászólás: 2012.03.09.
Hozzászólások: [23.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

Maurice16 2010.02.18. 20:57 • [13]
Na basszus ez rekord majd 1 hónap. Azt hittem elfelejtetted a jelszavad.

OK szóval a válaszod: igen hallgattam tőle számokat beismerem nem sokat

Most szeretném ha elmondanád a címüket
Előzmény: Feka14 • 2010.02.18. 18:50 • [12] • Előzménykövetés 
Feka14 2010.02.18. 18:50 • [12]
na szóval eléggé leálltam az utóbbi hónapban részben mert kurvára nem volt időm, részben meg azért, mert rájöttem, hogy rossz helyen próbálok kampányolni a normális magyar zenéért. Egy olyan honlapon ahol egy bnf szintű, jobbszó híján együttes klippjére 4ből 3an 10est adnak, ott már menthetetlen a helyzet. Engem nem zavar ha valaki a szart szereti, csak szerintem a fair dolog az lenne ha a másik oldalt is megmutatnák, és akkor aki ezek után is szart akar látni hallani, mer elég sok ien van, akkor az kapna szart.
De mivel ezen az oldalon, a szart kedvelők vannak többségbe( vessünk egy pillantást a slágerlistára), ezzel befejeztem a prédikációt meg a világmegváltást meg mindent.

Maurice16! ha nem akarsz kötekedni meg a vivát védeni, akkor mi a fasz értelme volt a kommentednek? enyhe ellentmondást érzek benne. MInt ahogy mondtam nekem special sp-vel mint emberrel semmi bajom sincs, az interjúból amit olvastam vele egész normálisnak tűnt. A zenéje kurva szar, és igen hallgattam tőle számokat beismerem nem sokat. Nekem a gépezettel van bajom sztárrá teszi sp-t és a társait.
Na minden jót mindenkinek
tizsuka 2010.02.11. 10:51 • [11]
Ha itt lehet, akkor megragadom az alkalmat hogy ajánljam zenekaromat. VERACRUZ. www.veracruz.hu .
Most készült el első saját dalokat tartalmazó lemezünk "Az én világom" címmel. Szerintem a lemez elég egyedi lett. Hallgassátok meg a weboldalunkon. Nagyon várjuk a hozzászólásokat, véleményeket is.
Maurice16 2010.01.22. 19:40 • [10]
Én most itt nem akarok kötekedni és nem akarom a VIVA-t védeni de megmondanád hogy hány SP számot hallgattál meg?
Előzmény: Feka14 • 2010.01.17. 23:28 • [1] • Előzménykövetés 
toromon 2010.01.19. 15:51 • [9]
Szerintem is nagyon jó lett a bemutatás. Várom a folytatást.
Feka14 2010.01.18. 23:30 • [8]
Toromon szerintem is rohadt jó műsor a hangerő, ahogy a dob+basszus is az volt az m1-en, a filmmúzeumon pedig a privát rocktörténelem.Asszem már egyik sincs, de tube-on vannak felvételek. A mai műsorok közül pedig tényleg az mr2 akusztik-ot tudom ajánlani. Egybként pont azért választottam a Quimbyt elsőre, mert egyrészt remélem, hogy senkinek se teljesen ismeretlen, másrészt szélesebb köröknek is tetszhet\tetszik. Arról pedig szeretnék véleményt kérni, hogy az együttes bemutatások ehhez képest milyenek legyenek, rövidebb, kevesebb adat, töb link vagy nem tom.
MMayer16 örülök, a lelkesedésednek, és várom a bemutatódat. Én valószínűleg még 1- 2 napon belül jelentkezek az újabbal(inkább 2 napon belül), valószínüleg vagy kispállal, vagy 30yal.
toromon 2010.01.18. 23:00 • [7]
A Quimbyről már hallottam keveset. A közelmúlt legizgalmasabb műsorában, a Hangerőben még 1 órás koncertjüket is láttam. :)
MMayer16 2010.01.18. 20:36 • [6]
Ez a bemutatás nagyon jó lett, látszik hogy ismered őket, talán még én se tudtam volna ennyit írni egy együttesről, mindenesetre ha lesz időm, én is készítek egyet, és ránézek a linkekre is, remélem minél többen megteszik, mert szerintem nagyon szegényes a mai emberek magyar zenei ízlése... :/
Feka14 2010.01.18. 14:22 • [5]
Quimby

A Quimby napjaink legnépszerűbb alternatív rock együttese, sokak szerint a legjobb koncertzenekar az országban. Zenéjüket nehéz definiálni, talán a kocsmás-sanzonos hangulatú rock jár a legközelebb az igazsághoz, de felfedezhetők jazzes, bluesos, és punkos elemek is dalaikban. Különlegességük nagyban köszönhető az énekes-gitáros frontember Kiss Tibi költői szövegeinek, és kellemesen mély hangjának. Sokat dob az összképen, hogy a rockban „szokásos” gitár-basszus-dob felállást kiegészítve, billentyűse, trombitása, és ütőshangszerese is van a bandának, így sokkal egyedibbé válik a hangzás.
Az együttes elődje az Óktóber nevű dunaújvárosi gimnáziumi szabadidő zenekar volt, aminek Kiss Tibi, Varga Livius és Mikuli Ferenc is tagja volt. Az Óktóber az érettségi után feloszlott, de miután Livius visszajött féléves amerikai útjáról, újra alapították az együttest 1991-ben.Változó néven (pl Cry Baby, Antal Tamás és a lilaköd) játszottak különböző kocsmákban, kisebb szórakózóhelyeken, és már főleg saját szerzeményeket adtak elő.A Quimby egyik ismerősük ismerősének volt a neve, jól hangzott, illet az akkori angol szövegekhez, és nem jelentett semmit (legalább is akkor ezt hitték, később kiderült, hogy a quimby a new yorki szlengben a „meleg vonat” közepén lévő embert jelenti).
Első kazettájukat a „Sip of storyt” 93-ban jelentették meg angol nyelven, majd a 95-ös „Majom tangóval” tértek át a magyar nyelvű dalszövegírásra, és azóta is főleg anyanyelvükön énekelnek. A 97-es Diligramm-ot a szakértők az év albumának választották (többek között a „hol volt hol nem volt” című dal miatt). Érdekesség, hogy az eredeti dalokat tartalmazó demó kazettát Livius fennthagyta a villamoson, és mivel csak egyetlen számra tudtak visszaemlékezni, kénytelenek voltak egy új albumot írni. A nagy áttörést az „Ékszerelmére” lemezük hozta meg nekik, ezen kapott helyet a „halleluia”, az „androididő”, a „libidó”, és az „unom” című slágerük is. 2000-ben Kárpáti „Dodi” csatlakozásával kialakult a mai felállás:
Kiss Tibor: ének,gitár
Varga Livius :ütőshangszerek,ének
Mikuli Ferenc:basszus
Gerdesits Ferenc: dob
Balanyi Szilárd: zongora,vokál
Kárpáti József: trombita
2002-ben Kiss Tibi különböző függőségei miatt másfél évre a komlói bentlakásos terápiás intézetbe költözött, így az együttes 2 éves szünetet.2005-ben,amikor már sokan feloszlottnak titulálták a Quimbyt, a „Kilégzés” című albummal tértek vissza, ami a valaha készített legjobb quimby lemez, tele jobbnál jobb számokkal. Az „autó egy szerpentinen”, a „sehol se talállak”, és a „most múlik pontosan” szélesebb körökben is népszerű lett, de a többi szám is a magyar könnyűzene remekművei közé tartozik.pl. a „Countrey Joe McDonald”, a „magam adom”, a „viharon túl szélcsenden innen”, vagy a két személyes kedvencem, a „Don Quijote ébredése” és a „Nyina”.A Quimby sikertörténete azóta is tart,2006-ban fennállásuk 15 éves jubilleuma alkalmából válogatás lemezt jelentettek meg „Family tugedör” címmel, majd 2009-ben két maxival az ”Ajjajjajj”-al, és a „Lármagyüjtögető”-vel jelentkeztek. (Az „ajjajjajj” című daluk különösen sikeres lett, az mr2-őn sokáig vezette a slágerlistát).
Itt a végén még egy két idézet Tibi tényleg zseniális szövegeiből:
„Most a vágyak házában, kóbor kutyák.\Ábrándok oltárán, gazdátlan szukák.\Vonyítják, hogy ez a szerelem, egy kis halá\|Ó, csak Nyina jönne már!” -Nyina
„Mer' amúgy világhírű vagyok\Csak a világ nem tud róla\A nyerget már megvettem\Épp csak hogy nem futotta lóra”-Contrey Joe McDonald
„Hajtogattam a kukák mögött egy álmot\egy kerthelyiség félreeső részén.\Eldugult piszoárban vitorlázok\sapkám a hold, fésűm a szél” –Don Quijote ébredése

egy két youtube link:
„Autó egy szerpentinen” a Magyar dal napján, Presser Gáborral-
http://www.youtube.com/watch?v=sZERkLmUCxE
„Don Quijote ébredése” élő-
http://www.youtube.com/watch?v=d2Jm44Bo200&feature=related
„Sehol se talállak” élő
http://www.youtube.com/watch?v=66PryBCNt6U&feature=related
az „ajjajjajj” hivatalos videoklippje:
http://www.youtube.com/watch?v=BtP9Ugc5Eu8

egy interjú kiss tibivel
http://www.passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=7422
Feka14 2010.01.18. 01:22 • [4]
Ma január 8-án sor kerül az első zenekar bemutatására. Rövid történet, zenei elemzés, személyes vélemény, interjú és youtube linkek. Kb ennyire gondoltam. Kezdésnek egy elég híres bandáról, a QUIMBY-ről fogok írni, ami véleményem szerint az ország egyik legjobb rock együttese.Ízelítőnek itt a "Sehol se talállak" című daluk
http://www.youtube.com/watch?v=iBhNVIRnZ7s
lap teteje
További oldalak «« 12 3 »»
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.17.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
...

A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
Ha három-négy éve valaki azt mondja...

Megnéztük a Triász együttes koncertjét - képekkel
Lángba borult a Barba Negra a Hooligans koncertjén - fotókkal
Megnéztük Majka 360°-os koncertjét az MVM Dome-ban - képekkel
Szörnyek és Valhalla harcosok szeánsza a Barba Negraban
Újra egy varázsos éj - Loreena McKennitt ismét Budapestre látogatott
beszámolók még