2024. április 28. | vasárnap | Valéria nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Zenekarok/Előadók » Külföldi

D\'espairRay koncert beszámoló 2010.09.28

Szóval D\'espairRay koncert beszámoló 2010.09.28 Hát én őszintén szólva kissé kiakadtam. Lehet hogy velem van...

Témaindítás: 2010.10.01.
Utolsó hozzászólás: 2010.10.01.
Hozzászólások: [1.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

Tarkarra 2010.10.01. 12:55 • [1]
Szóval D\'espairRay koncert beszámoló 2010.09.28

Hát én őszintén szólva kissé kiakadtam. Lehet hogy velem van a baj és 28 évesen inkább és keményebb Rock és Metál koncert tapasztalatokkal nem kellett volna elmennem.
De.... emellett szeretem Despát, imádom a régebbi számokat.

Az a baj túlontúl populáris számokat csinálnak mostanában, naja 2007-ben mikor előszőr hallottam meg őket, ilyenek még nem voltak (hál istennek). Na az akkori számok még egy kemény amerikai vagy europai metál bandának a dicséretére váltak volna.
Garnet, Marry of the Blood, Gothic, Facism, Subliminal, Maverick, In Vain, Tatoeba... Kimi... Ga... Shinda... Ra..., Infection stb. stb.

Kifejezetten a Marry of the Blood-nál, meg In Vain-nél lepődtem meg leginkább. Reméltem hogy lesznek, de nem vártam csodákat. Redeemer nálam tiltólistás album, a Monster meg éppen csak elmegy. Mondjukazokon belül is az Abyss-tól, Brilliatn-tól, meg a Love is Dead-től a hányinger kerülget.

De ami a legnagyobb problémám volt az állandó sikítás volt. Komolyan mondom a végén már tényleg metálosan akartam megoldani a kérdést és azon voltam, hogy pogozva leütök pár fejet.
EMBEREK a Despa kemény industrial metalt és rockot is játszik sőt még most is pár helyen stílusilag így vannak beállítva. A metál villa elmegy, meg az ököl rázás, de a szívecskét mutató ujjak, a hülye gyerekes ugrálás, brrrr....., hagyd ne mondjam tovább még számomra milyen anti dolgokat láttam.

Elfogadtam, hogy a fiatal generáció szereti és az átlagos hallgatói életkor 16 év alatti, de kellene mindenkinek egy kis koncert tapasztalatot szerezni. (Koncertre gondoltam, nem tinglitanglira meg ugrabugráló magukat jó fejnek beállító emos fiúcskára)

Vegyes érzésem van az egésszel kapcsolatba. Hizumi hozta azt amit lehet látni a felvételeken. Album szinten énekel élőbe, még betegen is. És ez nagy dolog. 14 éve járok koncertekre és meglepő az ilyen. Kevesen tudnak élőbe is így énekelni, ilyen torok gigszerrel. Zero meg Karyu probálták a hangulatot fokozni, de hát nekik könnyű fül dugóval nem nagy probléma a sikítozás elviselése. A jó dobos meg a háttérben van és ott teszi a dolgát.
Setlist lehetet volna \"keményebb\".... de változnak az idők és az igények. Nekem a jó kis headbangre megvolt a helyem, aki meg volt olyan butuska, hogy a közelembe került annak adtam egy kis tapasztalatot milyen egy \"kemény\" koncert nálam.

Szép volt, jó volt csak az állandó sikítozás ne lett volna.

Setlist. - Nem sorrendbe

Death Point
Marry of the Blood
Vediczine
13 - Thirteen
Abyss
Human-Clad Monster
Dope
Redeemer
Hollow
In Vain
Garnet
Abyss
Brilliant
Mirror
Forbidden
Love is Dead

Asszem volt Lizard is de tuti volt még más is, de azok valahogy kimentek a fejemből illetve hát passz.
lap teteje
További oldalak 1
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
Egy Koncz...

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
2024.04.07...

Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
Megnéztük a Triász együttes koncertjét - képekkel
beszámolók még