2024. március 28. | csütörtök | Gedeon, Johanna nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Általános témák » Mindennapjaink

Szerinted melyik esemény volt az év bulija 2006-ban?

Nyílván nem könnyű kiválasztani a legjobbat. Sebaj! Írj több eseményről és máris eséllyel indulsz a 5 zenei...

Témaindítás: 2007.01.01.
Utolsó hozzászólás: 2007.06.28.
Hozzászólások: [79.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

goldwoman 2007.01.03. 19:49 • [9]
Budapest Parádé
örökké 2007.01.03. 15:19 • [8]
Bryan Adams koncert.
dica 2007.01.03. 10:46 • [7]
Budapest Parádé, Sláger Rádió Megaparty,VOLT Fesztivál, Republic, Keleti Front - Republic, Bryan Adams koncert





Péter29 2007.01.03. 10:41 • [6]
El l is felejtettem mondani, hogy voltam siófokon neo koncerten még nyáron; pontosítva magam: a végére értünk oda, de az is jó volt. na de nem is erről akarok írni, hanem hogy még júniusban kiadott a neo egy új kislemezt, a record straight címűt, amin aztán van jónéhány remix is ebből a zenéből. már 2 éve vártuk ezt a kislemezt, ami most az alantabb megemlítendő nagylemez beharangozója. egyébként ebből egy nagyszerű klip is készült, ami aztán - úgy gondolom - osztatlan sikert aratott.


Azt is tudnunk kell, hogy most jelent meg a legújabb nagylemezük is, a maps for a voyage. dúsabb neós hangzás, több gitár, több ének, nagyon jó zene. sajnos még nem tudtam beszerezni, de ha valaki tud segíteni... lemezbemutató koncert(ek) a planetáriumban (!) lesz(nek) jövő hétvégén pénteken (október 6.), szomaton (október 7.). esetleg ha valaki meg akar hívni, szívesen veszem.




Fő dolog, hogy a zene majdnem mindenki számára nagyon fontos lételem. nem mennék bele ebbe a témába, inkább nézzük hazánk legújabb slágerlista állítását. a sláger rádió és az origó internetes portál közös szervezésében volt szerencséje az internetező népségnek szavazni hazánk legkedveltebb magyar zenéjére. nemrég ért véget a szavazás, hát akkor lássuk is, hogy hogy s mint alakultak a szavazás eredményei. Első helyen végzett Máté Péter 1976-os (30 éves!) felvétele, az Elmegyek című sláger. az éjszakák és nappalok című lemezén megjelent dal megjárta európát is, és több nyelvű fordítást is megélt. Máté Péter több külföldi díj elnyerése mellett, hazánkban is óriási sikerre tett szert, a magyar pop kultúra kivételes alakja ő. 1984-es haláláig (holnap, szeptember 9-én lesz ennek 22 éves évfordulója) közel 150 dalt komponált S. Nagy István dalszövegíró közreműködésével.

Koltai Róbert, Sose halunk meg című, a 90-es évek egyik legnépszerűbb magyar filmjének, legendás dalának, a Nagy utazásnak jutott az ezüst érem. előadója nem más, mint Presser Gábor. a közhiedelemmel ellentétben nem ő maga szerezte a dalt, hanem Dés László, szintén ismert zenei közszereplő. a film és a nagy utazás egymást erősítve lesz az 1993-as év sikertörténete. a dalt folyamatosan játsszák - a mai napig - a rádiók; a filmzenék mai sorsát tekintve ez pedig komoly dolog. a nagy utazás sajnos csak a fim hivatalos lemezén jelent meg.


Nem csak a szavazás rendezői, meg Lovasi András, hanem én magam is melepődtem a harmadik helyezetten: Kispál és a Borz: Ha az életben (1998). személyes kedvenecem a zenekar is, meg ez a dal is, úgyhogy egészen örülök neki, hogy így alakult. a jövőre 20. születésnapját ünneplő zenekar talán egy külön műfajt hozott létre magának a magyar zenében, hiszen még a fél füllel hallott hangzásból, dallamból ennyit mond: ez kispálos.

A top tízben republic (67-es út), tankcsapda (mennyország tourist), kimnowak (gyémánt), omega (gyöngyhajú lány), bonanza banzai (valami véget ért), sőt még egy máté péter (azért vannak a jó barátok) dal szerepelt.
Pancsabi 2007.01.03. 10:27 • [5]
A legjobb? Budapest Parádé :))))
betax 2007.01.02. 16:22 • [4]
A Kottafesztivál (júl 27-30, leginkább hs7 koncert) vagy az ELTE ÁJK gólyabálja, de emlékezetes marad a februári gödrös neo koncert is... ;)
kerszepret 2007.01.02. 11:17 • [3]
Bryan Adams koncert!!!
kriszti2006 2007.01.01. 22:56 • [2]
Nekem 2007.január 1-jén hajnalban, a BANK DANCE CLUB-ban volt a legemlékezetesebb, mivel kedvenc dj-im Erős és Spigiboy voltak a 2. emeleten és adták a jobbnál jobb zenéket.És kaptam egy cd-ét, amit ezúton köszönök meg Erős-nek.
bizso 2007.01.01. 15:30 • [1]
Nyílván nem könnyű kiválasztani a legjobbat. Sebaj! Írj több eseményről és máris eséllyel indulsz a 5 zenei CD egyikéért..
lap teteje
További oldalak «« 1 2 3 4 5 6 78
gazda szolgáltatás [2024.03.26.]
gazda szolgáltatás [2024.03.25.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Hot Wheels Monster Truck show - volt már jobb is
Nagy elvárásokkal mentünk a három...

Opera metal a Barba Negraban 
Kilencedik alkalommal volt szerencsém látni a „szívem...

James Blunt ismét elvarázsolt minket - képekben
Befutott az Amaranthe és a Dragonforce hajója a Barba Negrába
A Cirque du Soleil Budapestre hozta a bogarak életét
Power metal csata a Barba Negrában - Warkings koncerten jártunk
Csodálatos koncerten emlékezett Balázs Fecóra a Korál - képekkel
beszámolók még