2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Először jön hazánkba az Offspring
Mindenki új lemezt készít: Oasis, Metallica, Offspring, Coldplay
Újabb nevek a Szigeten: Offspring, Toten Hosen és Squarepusher
Sziget Fesztivál 2009 - remek kínálat a jazzkedvelőknek
Sziget Fesztivál 2009: Megakoncert a sokszínűség mellett
Sziget Fesztivál 2009: Autóval ne!
Kisebb zűr a Sziget Fesztivál 2009 előtt: folytatódik a Galériaerdő mizéria
Kapcsolatok
The Offspring
Sziget Fesztivál
Tankcsapda
Faith No More
Bloc Party
IAMX
Backyard Babies
Beatrice
Sex Action
Junkies
Kapcsolódó események
Sziget Fesztivál 2009
[2009. augusztus 12. - 17. ]

Sziget Fesztivál 2009: jól fogyasztható rockzenei kínálat

A Sziget zenei felhozatalában számos stílus képviselteti magát, nézzük milyen előadók koncertjein élhetik ki magukat a rockzene rajongói!

A Nagyszínpad már a mínusz egyedik napon, azaz augusztus 10-én a rockereknek kedvez. 20 év terméséből válogatva, eddigi fennállásának legnagyobb és leglátványosabb koncertjét adja az idén a második „X”-et ünneplő Tankcsapda.

Lukácsék javában készülnek, állítólag olyan színpadképek váltják majd egymást, hogy már attól leülünk, vagy inkább csápolunk, pogózunk és üvöltjük majd a számokat torokszakadtából az Egyszerű daltól a komplikáltabbakig. És két meglepetés is lesz: az új lemezről élőben itt hallhatunk számokat majd először.

S persze a karcosabb zene továbbra is ott dübörög majd a Nagyszínpadon. Elég csak olyan neveket említeni, mint a nagy visszatérő Faith No More, a glam hullám sötét oldalát a popkultba beemelő Placebo vagy akár a minden idők egyik legsikeresebb punk zenekarának kikiáltott The Offspring.

Fellép továbbá a glasgowi székhelyű észak-ír Snow Patrol, a 2000-es évek egyik legnépszerűbb brit indie rock zenekara, a Bloc Party, a popkultúra egyik körülírhatatlan zenekara, a Manic Street Preachers, Nagy Britannia extravagáns acid-rave sci-fi punk-funk zenekara, a Klaxons vagy Glasgow büszkeségei, a Primal Scream.

És csak felsorolásként a rock többi nagyszínpados képviselője, így az IAMX, a Maxïmo Park, a Die Toten Hosen, Danko Jones, a JET, The Ting Tings, az Editors, The Subways vagy a Disco Ensemble.

Szóval lesz rock a Nagyszínpad körül, mint ahogy a műfaj tematikus helyszínén, az idén MTV Headbangers Ball Rock Színpadra keresztelt nagysátorban is, amelyben hazai és nemzetközi zenekarok lépnek majd fel metal, punk, hard core, pop-rock, hard rock, blues, indie rock műfajban.

A 2009-es Szigeten lép fel először Magyarországon az ausztrál indie rockzenekar, a bemutatkozó albumát 2007-ben In the Midst of This címen megjelentető Expatriate. Legújabb, Coma Chameleon címmel 2008-ban megjelent lemezét is elhozza az idei Sziget közönségének az egyik legnépszerűbb német punk-rock zenekar, a Donots. A sötét erőktől megtisztuló, 2008-ban industrial metálos, Nine Inch Nails-es imidzsváltást végrehajtó Satyricon legfrissebb albumával, az „Age Of Nero”-val kísért a Szigeten.

A magyar közönség 2009-ben az idei Szigeten újra találkozhat a hard rockot Turbonegro néven forradalmasító norvég zenekarral. A 17. Szigeten rombol fergeteges metál hajráival az ötödik stúdióalbumán dolgozó brooklyni heavy metal együttes, a Life of Agony és az industrial metal egén fekete gyémántként ragyogó Deathstars.

Az idei fesztivál punk palettáját színesíti a hazájában Stockholm Syndrome című albumával 2002-ben Grammy díjat nyert svéd újhullámos glam punk zenekar, a Backyard Babies. A Brujeria - negyedik lemezén dolgozva - újabb zenei offenzívával készül csapást mérni a Szigeten a metál zenei színtérre.

Az A38-Wan2 Színpad fellépői között tudhatjuk továbbá Nagy-Britannia legtrendibb indie zenekarát, a White Lies-t és ugyanerre a színpadra érkezve most a magyar közönség előtt is bizonyíthat a nagy reményekkel induló zenekar, hogy nem hiába ítélte oda Hollandia legnépszerűbb rádiós műsorvezetője a 2009-es évet a De Staat együttesnek.

És persze a hazai rockerekről se feledkezzünk meg. Fellép idén a Beatrice, a Sex Action, a Blind Myself, a Superbutt, a Supernem, Kalapács, a Junkies és persze megannyi más banda.

Sziget 2009 - részletes program!

-sziget-

[2009.08.04.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még