2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Linkek
'Az én történetem tehát nem egyedülálló...'
'Csak ők tartottak életben!'
'Lang Györgyi véleménye erről a színjátékról'
Kapcsolódó cikkek
Csillag születik dráma: szétválasztotta a zsűri a testvérpárt
A Csillag születik sztárjait ennyiért láthatod élőben
Túl bátortalan "a magyar Freddy Mercury" - a Csillag születik után bátrabb lesz?
Vásáry André egy csoda
Sebestyén Katja bevallotta: "Nem gyógyítok, csak nyugtatok."
Csillag születik: ma ketten igazán meglepik a zsűrit
Megkezdődött a Csillag születik utolsó válogatója
Kiestek az extrém öltözékben színpadra lépők a Csillag születikben
Csillag születik: 30-an jutottak tovább
Csillag születik: indulhat az éles verseny - fotókkal!
Csoda történt? Előbb kiesett, most továbbjutott a Csillag születikben
Megint jókat nevettünk - Csillag születik, akik nem jutottak be
Megtudtuk, hogyan folytatódik a Csillag születik
Kapcsolatok
Csillag születik
Legnépszerűbb csengőhangok

Megszólalt a Csillag születik kiesett versenyzője – "Szeretném, ha nem lennék nevetség tárgya…”

„Szeretném, ha nem lennék nevetség tárgya és ezt elolvasná mindenki, elvégre szerintem nem csak engem érint.” – írt a Csillag születik harmadik selejtezőjének kiesője oldalunk fórumába. A tehetségkutatóban induló hölgy hosszú hozzászólásban reagált az őt ért kritikákra.

- Szeretném, ha nem lennék nevetség tárgya és ezt elolvasná mindenki, elvégre szerintem nem csak engem érint - írja. - Nos én, Gáspár Enikő Gyöngyöstarjánból, -és nem Budapestről- ott rontottam el, hogy mertem nagyot álmodni. Nem csak önmagamért, a zeneszerzőimért,- akik értékrendet képviselnek, gondolom buta módon ez a művészet feladata- Bedekovics Lászlóért, és Tóth Miklósért, két kiváló művészért, akik szintén nem tudnak kitörni az ismeretlenségből, és egyik napról a másikra” tengetik” életüket. A nővéremért, aki egyedül neveli remek, és okos lányát, létminimum alatti pénzből. És mint említettem önmagamért, önző módon – folytatta levelét.

Enikő elmondása alapján az elmúlt években több zenei cédét készített, amit neves kiadókhoz juttatott el, ám azok válaszukban ugyan elismerték(?) a tehetséget, de - mint írták - nem áll módjukban „új tehetségeket” felfedezni.

A gyöngyöstarjányi hölgy ugyan arra az elhatározásra jutott, hogy akkor önköltségen, szerzői kiadásban jelenteti meg lemezeit, ám erre nem volt pénze. Szeretette volna fellépésekből fedezni a lemezkiadás költségeit, de ez sem sikerült.

- Egy ördögi körben találtam magam. Sehová nem kellek, mert nem vagyok közismert. Ismeretlen előadóra meg senki sem kíváncsi! Eszembe jutott, hogy képeznem kell magam, tovább tanulnom, énektanárhoz mennem, de nincs miből, sok a rezsink! – írja.

Ekkor gondolta azt, hogy a elindul a Csillag születikben.

- Nem maradt más választásom 38 évesen. Itt a nyilvánosság előtt talán lehet rá „esélyünk!” Megkapják a jelentkezésemet, és lám ellentétben a Megasztárral itt kapok időpontot. Lázasan készülődöm, hisz több ember sorsa forog kockán. Beszerzem egy dalhoz illő ruhát - mert ugyebár megkell tisztelnünk a műsort- fodrászhoz megyek, és sminkeshez. Legyen összhang és harmónia, ez a fő mottóm is.

A tehetségkutató válogatásán azonban nem azzal találta magát szemben, amit várt. 

- Ezernyi fiatal vár az RTL aulájában, szent ég- közben izgulok, mert eszembe jut a Popsztárok című műsor, amiben utólag közölték velem, hogy az életkorom miatt CSAK meghallgatnak, de nem kerülhetek be, bármit is, és bárhogyan fogok nekik a következőkben előadni - nos megint mi lesz velem??? – ecseteli keserűen.

Az interjúszobában viszont kellemes meglepetés érte. Azt írja azon lepődött meg leginkább, hogy ebben a műsorban valóban kíváncsiak a szerkesztők a jelentkező személyiségére is. Ez pedig szerinte elismerésre méltó. A interjún pedig a műsor háziasszonyával, Ördög Nórival találkozott.

- Átadtam a zenei alap cédém, ők elindítják, én énekelek, és kicsit táncolok. Elvégre latin megtáncoltatós, hangulatos zene - írja.

Az interjúszobában Nóri és kollégái még meg is tapsolták, amire nem számított Enikő.

- Ezért már érdemes volt eljönnöm, de közben a fránya gondolat csökkenti örömöm, nem lehet esélyem, 38 vagyok! De hálatelt szívvel, megtisztelve éreztem magam, hogy őket ez nem zavarta – emlékszik vissza.

- Remek ember Ördög Nóri, finom, intelligens, ezt a lakhelyemen is elmesélem, és ahogy kijövök a meghallgatásról, a következő gyors interjúmban is. Boldog, elégedett szívvel utazom haza a párommal. Mennyi szép élmény, hját igen ennyit jelent, hogy már 2009 van, a televízió is emberségesebb! – mesélte.

Enikő egyébként egy latin zenét, a Karnevált választotta bemutatkozó dalának. A válogató utáni napokban azonban nagyon izgult, várta, hogy megcsörrenjen a telefonja, és értesítsék a sikerről. Ez meg is történt!

- Nem várt telefon érkezett, mehetek a következő válogatóra. Újból bejelentkezem a fodrásztól a sminkesig mindenhová. Kérik, hogy vigyek plusz két dalt, és végre-valahára megengedik, hogy a saját szerzeményemet is előadjam. Ilyenben még nem volt részem! Felcímkézem a cédém, sorrendet állítok fel, hogy még több zenéből tudjanak majd választani. Hadd lássák mennyire széleskörű a repertoárom – meséli Enikő, aki ezt a kört is sikerrel vette.

Az anyag ITT folytatódik.

[2009.10.31.]

  (1. oldal)  következő oldal »

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még