2024. november 24. | vasárnap | Emma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
A Deep Purple alapítója a magyar Cry Free-t választotta
Elmarad a világsztár fellépése - miért nem lép fel Jon Lord Debrecenben?
Közös rezonálás Jon Lorddal a Millenáris Teátrumban - képekben
"Először vagyok Magyarországon, de olyan érzésem van, mintha otthon lennék"
Forró hangulat a Nazareth koncerten + fotókkal
Orosz turnéra indul a Cry Free? - Jon Lord kisérőzenekara lesz a magyar csapat
Ismét Budapesten a Jon Lord-dal turnézó magyar banda, a Cry Free
Képgalériák
Cry Free (press)
Kapcsolatok
Cry Free (Deep Purple Cover Band)
Jon Lord
Legnépszerűbb csengőhangok

Deep Purple History a Cry Free-től - interjú Scholtz Attilával



- Mikor kezdtél énekelni?
- 13-14 éves lehettem, mikor az első zenekaromat megalapítottam. Gyakorlatilag kiosztottuk, hogy ki milyen hangszeren fog játszani. Én lettem a billentyűs. Akkor nézzük meg, kinek van a legjobb hangja! Az enyém volt még a legértékelhetőbb, így lettem én az énekes is.
A hangképzéssel komolyan 1996 körül kezdtem el foglakozni, nem sokkal a Cry Free indulása előtt. Sokáig úgy gondoltam, ez egy hókuszpókusz. Különösen irritált az, amikor azt mondták, hogy „Tök jó a hangod, de menj el képeztetni!” Nem értettem, hogy ha jó, akkor minek képeztetni. De úgy voltam vele, hogy ha ilyen sokan erőltetik ezt az utat, nézzük meg, mi sül ki belőle. Utána értettem meg, hogy mi ez az egész. Van egy nyers hang, ami vagy jó, vagy nem. Lehet jó, de akkor is képeztetni kell, hogy még jobb legyen, vagy a terjedelme nőjön. Az én esetemben az utóbbira volt különösen nagy szükség. A hangom alapból baritonális jellegű, a Deep Purple dalok többsége pedig erősen tenor. Ezért az én hangomat eléggé fel kellett húzni, a hangképzés erre is, és a hangszálak megóvására is való. Hogy ami jól szól egy pénteki koncerten, az még szombaton is jól szóljon. Minden énekesnek ajánlom a hangképzést, mert nagyon hasznos! :)

- Milyen hangszeren játszol a zongorán kívül?
- Autodidakta módon sok hangszeren megtanultam játszani. A szájharmonika a Deep Purple dalokhoz is kell. Tulajdonképpen addig a szintig érdekelt a dolog, hogy a Gillan-féle herfliszólókat meg tudjam csinálni, ami szerencsére meg is van. De teljesen elbűvöl, amikor valaki igazán hozzáértő játszik a hangszeren, pl. Ferenczi György vagy Szabó Tamás, akik százszorosát hozzák ki a hangszerből, mint amit én tudok. De számomra ez is nagy élmény. Kongázni tanulok három éve (ezt viszont tanárnál, Szendi Gábornál), kicsit gitározom, basszusgitározom és valamelyest a dobhoz is konyítok. Mindez segít, mikor a dalok feldolgozásánál a srácok sávjait hallgatom, mint művészeti vezető, ha élhetek ilyen flancos kifejezéssel. :)

- Ez egy komplett zenekar. Gondoltál rá, hogy saját lemezed legyen?
- Igen. Gyűlnek is szépen a kis témáim, jó kis ódivatú kazettákon. :) Általában gitáron veszem fel a témákat. A szövegötletek, sőt komplett szövegek is gyűlnek, lassan már egy teljes albumnyi összeállt. Igazából az idő hiánya, amiért ebből még nem lett album. Szeretném majd egyszer megmutatni, hogy Deep Purple-ön kívül más is lakozik bennem. Szerintem jó kis kellemes, hangulatos, korrekt blues-rock nóták lennének, amik –ha a világot biztosan nem is váltanák meg –talán tetszenének néhány embernek. Addig szívesen készítek műfordításokat más zenekarok dalszövegeiből, amelyre mostanában több ízben is felkértek. Ha jól tudom, az Avatar együttes egyik dala épp most fog napvilágot látni az én angol verziómban a Rockinform decemberi CD mellékletében.

- Addig, míg megvalósul a saját album, marad a Cry Free. The Deep Purple Hisrory címmel készültök egy új rendezvényre. Mit lehet erről tudni?
- Ez egy nagyon izgalmas ikerproject. Partnerünk ebben az együttműködésben a Purpendicular együttes. Őket az interneten keresztül ismertük meg, így erős a bizalmi faktor. A cserekoncert Németországban fog megvalósulni a jövő év elején. A magyarországi részét ennek a kettős turnénak december 11-én, Kapuváron,  a Shop Stop-ban, és december 12-én Budapesten, a Crazy Mama Music Pub-ban bonyolítjuk le. Teljes Deep Purple áttekintést kap majd a közönség 1968-tól 2009-ig, beleértve a köztes időszakot is, kis kitekintéssel a Whitesnake, Rainbow, Glenn Hughes, esetleg Ian Gillan szólókra. Ezt még leegyeztetjük a Purpendicular-ral, hogy ők mit szeretnének ebből megidézni. Óriási közös jammelések várhatók. Robby T. Walsh, az énekesük, igen király David Coverdale-ben, erősen remélem, hogy majd jó kis duetteket nyomunk, ahol ő Coverdale, én pedig Hughes szerepében leszek hallható. A gitárosuk, Joe 'Dr' Doblhoffer pedig hatalmas Steve Morse reprodukátor. Számos olyan dal is meg fog szólalni a jóvoltukból, amiket mi nem játszunk, illetve magunk is műsorra tűzünk vadiúj dalokat a Deep Purple History kedvéért.

Egy kis ízelítő, hogy mire számíthat, aki ellátogat valamelyik koncertre:


-Adrienn-

[2009.12.01.]

« előző oldal  (3. oldal)  

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.23.]
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.22.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
Megnéztük Reviczky Gábor visszatérését a Magyar Színházban
beszámolók még