2025. június 25. | szerda | Vilmos nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Kapcsolatok
Dobozy Borbála

Dobozy Borbála

Dobozy Borbála az 1980-as évek óta a magyarországi régizene-játszás egyik kiemelkedő képviselője. Két éven át vendéghallgatóként látogatta Sebestyén János csembalóóráit a budapesti Zeneakadémián, de felsőfokú csembalótanulmányait Pozsonyban kezdte, a ma már legendás Zuzana Růžičková osztályában.

Kitüntetéses diplomáját a prágai Zeneakadémián szerezte 1980-ban, majd a zürichi Zeneakadémián és a salzburgi Mozarteumban Nikolaus Harnoncourtnál és Johann Sonnleitnernél végezte posztgraduális tanulmányait. A nemzetközi zenei élet figyelmét a brugge-i csembalóverseny egyik díjnyerteseként hívta fel magára 1983-ban.

Európa legtöbb országában és a tengerentúlon is koncertezik, rádió- és lemezfelvételeket készít; Gottlieb Muffat műveit tartalmazó albuma 1992-ben elnyerte a Német Lemezkritikusok Díját. A Magyar Bach Társaság alapító tagja és kuratóriumának elnöke, és az ő irányításával alakult meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem szegedi tagozatának csembaló tanszaka.

[2007.09.04.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
hitel ajánlat hangszer [2025.06.21.]
gazda szolgáltatás [2025.06.06.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

„Aki nem hallgat a Carson Comára mindig csak..." - megjelent a PAMI új dala, kritika
...

Quimby közelről - képriport
Nyolc állomásos Közel Turnéra indult a Quimby. Ebből hármat...

Halott Pénz a házban, azaz a teltházas Parkban 
TRENDZ - Egy forró éj a „lázadó kaméleonokkal”
Sisi, Rudolf és egy belső szabadságharc tragédiája - katartikus Elisabeth musical koncertshow volt, az eredeti szereplőkkel
Magna Cum Laude  - A régi szigeten
Budapesten startolt el az Iron Maiden jubileumi turnéja
beszámolók még