2024. május 12. | vasárnap | Pongrác nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Hozzászólások » Cikkhez

Veszélyes szeszélyek - zene és móka egyben

Mit tesz a közepesen sikeres drámaíró, ha utoléri a kapuzárási pánik? Szeretőt tart, ahogy az elvárható, és a lányt hitvese nyaralójába viszi vakációzni. Nem meglepő tehát, hogy váratlanul betoppan a házastárs, aki gyanúsan...

Teljes cikk »»»

Témaindítás: 2008.11.30.
Utolsó hozzászólás: 2008.12.03.
Hozzászólások: [11.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

2008.11.30. 11:43 • [1]
Olvastam a cikket. Szerintem igazán szórakoztató irás. Természetesen a vélemény szent és sérthetetlen, ebből kiindulva írnék én is egy pár gondolatot, mint a darab egyik "létregyúrója". Nekem furcsa, hogy egy novemberre utaló lead-et egy nyári előadás kritikája követ. Miután a szerző nyáron látta az előadást, miért jegyzi meg, hogy "A világpremierként beharangozott darab igazán jelentős visszhangra mégsem talált, pedig már novembert írunk" Talán azóta figyeli, hogy a kényelmes Operett Színházban, vagy a kereskedelmi televízióban beszélnek-e eleget a darabról? Egyébként a novemberi előadásban (hiszen novemberi a cikk dátuma) nem Valentin Titánia, hanem Fésűs Nelly játszott - Esetleg ezt megjegyzésként még oda lehetett volna biggyeszteni, ha már novemberben blablabla... Na mindegy. Azt viszont bátor lépésnek tartottam, hogy a szerző őszintén beismerte, Szanitter Dávidot nem ismeri. Én kritikus koromban nem mindig voltam ennyire merész. Ha valakiről nem hallottam, annak mindig utánanéztem. Szanitter Dávidhoz kapcsolódva - ő nem ifjú sorozathős, hanem színművész, aki egy sorozatban is szerepet kapott. Persze tudom, hogy ez egy nem túl jól sikerült poénos fullánkoskodás volt. Becsúszik az ilyen. :) A cikkben természetesen van amivel én is egyetértek, van amivel vitatkoznék. Összességében az írás stílusát kellemesnek találom. Magam is szeretem a világmegváltó színházat, ugyanakkor nem bánom, ha nem minden előadással rántjuk ki a Földet saját tengelyéből. Miután könnyed vígjátékról van szó, bizonyára a cikk szerzője nem tartott szükségesnek mélyebb elemzést . Konkrétumok híján pedig nehéz párbeszédet folytatni. Én azért megpróbáltam. Remélem nem tűnt tolakodásnak. A cikket pedig mindezek ellenére is köszönöm.
lap teteje
További oldalak «« 12
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.05.10.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.05.09.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük a The Show - a Tribute to ABBA műsorát - képekkel
A világ legjobb ABBA tribute...

Mefisztóland a Katonában
Április 27-én mutatta be a Katona József Színház a Mefisztóland...

Gunson innen, Gunson túl
Megnéztük a Honeybeast koncertjét a Budapest Parkban - képekkel
Az elveszett fejedelmek visszatértek a Barba Negrába  - ilyen volt a Lord of the Lost koncert
Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
beszámolók még